Yalancı ve zavallısın Başkan Koç! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Yalancı ve zavallısın Başkan Koç!

Bu haber 13 Temmuz 2012 - 10:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP’li Belediye Meclis Üyeleri, terbiye sınırlarını aşarak terbiyesizliğe büründüğünü iddia ettikleri Belediye Başkanı Ergün Koç’u, 2. Etap Roman Konutları konusunda her zamanki gibi yalan atmakla suçladı. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karacabey Belediye Meclis Üyeleri Bülent Fıçıcı, Gönül Avil, Kazım Ülker, Ertuğrul Babadağlı ve Fatma Mendeş, Belediye Başkanı Ergün Koç’un son meclis toplantısındaki davranışlarını ve yaptığı açıklamaları değerlendirdi.


‘’Belediye Başkanı, son meclis toplantısındaki davranışları ve yaptığı açıklamalarıyla terbiye sınırlarını aşmış, işi iyice terbiyesizliğe vurdurmuştur’’ diyen CHP’li Meclis Üyeleri, yaptıkları açıklamada şu görüşlere yer verdiler;


Koç yalan söylüyor!


’’Belediye Başkanının yaptığı nasıl bir yüzsüzlüktür ki, herkesin gözünün içine baka baka ‘2. Etap Roman Konutları için ret oyu verdiler’ diye yalan söylemektedir. Bizler, 2. Etap Roman Konutları için ret oyu vermedik. Karacabey halkının parasından 5 bin 300 m² arsa alınarak TOKİ’ye verilmesi konusunda belediye başkanına sınırsız yetki verilmesine ret verdik. TOKİ konutları tabii ki yapılsın ancak her yerde yapıldığı gibi kamu arazisi üzerine yapılsın. Eğer illaki belediye tarafından halkın parası ile bir yer alınarak TOKİ’ye verilecekse, bu iş şeffaflık ve dürüstlük çerçevesinde yapılsın istedik.


Artık sana kimse güvenmiyor!


Doğru olan şu; Dürüst bir belediye başkanıysan, arsa sahibinin kim olduğu belli, gidip pazarlık yaparsın meclise gelerek biz bu arsayı bu kadar paraya alacağız diyerek meclisten yetki istersin.


Yanlış olan şu; Önce belediye meclisinin tatil olduğu ayı olağanüstü toplantı için gözüne kestirirsin, insanlar şehir dışındadır ve toplantı yeter sayısı sağlanamaz, kanundan yararlanarak ertesi güne toplantı kararı alırsın. Bu sefer 7 kişi ile toplantı yapıp karar alabilecek sayı senin için yeterlidir.


Sonra 5 bin 300 m² yeri satın almak için meclisten yetki istersin, ancak hiç kaç liraya alacağını konuşmadan sınırsız yetki istersin. Bu yaptığın kaçıncı benzer numara olduğu için de insanlar sana güvenmez ve yetki filan vermez. Sonra da bu yetkiyi meclis sana vermeyince kudurur insanlara saldırırsın.


Neyse ki CHP, MHP, SP ve 3 AKP’li var!


Bu anlattıklarımızı tüm meclis üyeleri biliyor. Ancak kendi cebindeki parayı harcamak için kardeşine bile sınırsız yetki vermeyecek arkadaşlar, konu Karacabey’in parası olunca Belediye başkanına sınırsız yetki için evet oyu veriyorlar. Neyse ki son meclis toplantısında bu arkadaşlardan sadece 8 tane mevcuttu ve evet oyu verdiler. Tatil ayında mecliste hazır bulunup duyarlı davranan ve ret oyu veren 3 CHP, 4 MHP, 1 SP ve 3 AKP’li meclis üyesine Karacabey halkının şükranlarını sunması gerekmektedir.


Bildiğiniz gibi Belediye Meclisi, belediye başkanının yetkisinin sınırlandırıldığı yerlerde, müracaat edeceği bir üst makamdır.  Ancak, sayın belediye başkanı 8 yıldır görev yapmasına rağmen bunu bir türlü öğrenememiştir.


Koç halkın parasını koyun etti!


Belediye başkanın gelmiş olduğu son durum içler acısıdır. Kendi partisinin meclis üyeleri için bile meclis toplantısında ‘atın bunu dışarı’ diyebilen, kendini padişah sanan, yetkisinin sınırlarını bilmeyen, her şeyi yapacak edecek ancak kimse duyup bilmeyecek sanan, bir buçuk yılım kaldı arsa mı alsam satsam, bol bol parke taş mı alıp döşesem, ne yapsam da yapsam diyen, basiretsiz, beceriksiz, halkın parasını leylek, eşek, köpek, koyun eden bir zavallı haline dönüşmüştür.


Kaçı romanlara satıldı!


Belediye başkanına daha önce sorup da cevap alamadığımız soruyu basın yolu ile tekrarlıyoruz. Daha önce yapılan Esentepe’deki 132 konutluk 1. Etap Roman Konutları’ndan kaç tanesi halen boş duruyor. Kaç tanesi roman vatandaşlarımıza satıldı. Durum böyle iken neden 2. Etap Roman Konutları adı altında arsa almak için sınırsız yetki istiyorsun. Kendi yerlerini, bahçeli evlerini bırakıp da 15 yıllık taksitli borç altına girip 2+1 apartman dairelerinde yaşamak istemeyen bu vatandaşlarımızı bu yaptığın konutlara nasıl taşımayı düşünüyorsun.


Bizim alnımız ak!


Hamidiye ve Saadet Mahallesi Sakinleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Bedri Kalay’a da bir sözümüz var. Kandırılmışsın belli, bizim alnımız ak yüreğimiz temiz, biz sadece seçim dönemlerinde değil, her fırsatta mahallenize geliyoruz ve gelmeye devam edeceğiz. Biz insanları dil, din, ırk, mezhep ayırımı yapmadan seven ve herkese aynı değeri veren bir anlayıştan geliyoruz. Son yerel seçimlerde mahallinizden en yüksek oyu alan partiydik bu da bunun kanıtıdır.


Utanması gereken Koç’tur!


Bir de küme evler konusu var, geçtiğimiz günlerde yerel bir gazetede küme evlerde yokluk içinde yaşayan vatandaşlarımızın, elektriksiz, susuz barakalardaki hallerinin fotoğrafları vardı. Bu durumdan en çok utanması gereken kişi 8 yıldır bu vatandaşlarımızın derdine çare bulamayan Belediye başkanıdır.


Burada yaşayan insanlarımız kışın yakacak odun yiyecek ekmek bulamazken 15 yıllık borç altına girip nasıl ev sahibi olacaklar. Belediye başkanı kendi gidip TOKİ’den ev alırken acaba karşı tarafında yaşayan bu insanların durumu hiç aklına geldi mi? Yoksa sadece demagoji zamanlarında mı aklına gelip de gazetecileri oralara gönderiyor. Bu konuyu halkımızın takdirlerine bırakıyoruz.


Koç’la çalışmak zulüm!


Böyle bir belediye başkanı ile çalışmanın zulüm olduğu bir dönemde, bu güne kadar olduğu gibi olumlu, dürüst, şeffaf olan her şeye evet demeye ve Karacabey halkının çıkarlarını korumak için çalışmaya devam edeceğiz.’’