Türkiye”de üretim ve hayat durur « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

Türkiye”de üretim ve hayat durur

Bu haber 13 Temmuz 2012 - 10:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tek Gıda İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel, kıdem tazminatında değişiklik konusunun TBMM’ne geldiği gün genel greve giderek, Türkiye’de üretimin duracağını söyledi.


Tek Gıda İş Mustafakemalpaşa Şubesi’nin, Karacabey’de ki üyeleri için açtığı ‘irtibat bürosu’ ve ‘işçi kültür evi’nin açılışına Tek Gıda İş Sendikası genel Başkanı Mustafa Türkel, Türk İş Sendikası Bursa 8. Bölge Temsilcisi Sabri Özdemir, Tek Gıda İş Mustafakemalpaşa Şube Başkanı Engin Öz ve yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.


Açılışta konuşan Tek Gıda İş Genel Başkanı Mustafa Türkel, açılışı yapılan ‘irtibat bürosu’ ve ‘işçi kültür evi’nin Karacabey’de büyük bir eksiklik olduğunu ifade ederek, ‘’Bugün bu eksikliği gidermiş bulunuyoruz. Sendika ayrımı yapmaksızın tüm işçilerin gelip birbirleriyle iletişim kurup, sorunlarını paylaşabilecekleri bir yer yaptığımızı düşünüyorum. Burada söyleşiler ve kültürel etkinliklerde düzenlemeyi düşünüyoruz. Tüm üyelerimize ve işçilerimize hayırlı olsun.’’ dedi.


Kıdem tazminatı elimizden alınırsa Türkiye’de üretim durur


Gündemdeki sendikalar yasası ve kıdem tazminatı konularına da değinen Türkel, ‘’Şuan ki iktidar kendilerine ait bir sistem kurmanın peşindeler. O yüzden ne sendikaların gelişmesini istiyorlar nede kıdem tazminatını. Ama şunu unutuyorlar. Kıdem tazminatı konusu TBMM’ne geldiği gün sendikalı, sendikasız tüm işçiler genel greve gideceklerdir. Burada sendika ayrımı yapmıyoruz. İsterlerse denesinler, ‘daha önce benzerleri oldu bir şey yapamazlar’ diye düşünüyorlarsa yanılırlar. Kıdem tazminatlarımızı elimizden alırlarsa Türkiye’de hayatı durdururuz.’’ şeklinde konuştu.


Konuşmaların ardından irtibat bürosunun açılışı Tek Gıda İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel ve Türk İş Sendikası Bursa 8. Bölge Temsilcisi Sabri Özdemir tarafından yapılırken, davetlilere ikramda bulunuldu.    

casino siteleri