“Sen eşek olursan semer vuran çok olur” « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

“Sen eşek olursan semer vuran çok olur”

Bu haber 10 Temmuz 2012 - 10:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediye Başkanı Ergün Koç’un, ilçe çıkışında bulunan eşek heykeline yazdığı ‘bu semer Ergün Koç tarafından hediye edilmiştir’ yazısına Karacabey Büyük Birlik Partisi’nden (BBP) tepki geldi.


BBP Yönetim Kurulu üyesi Bülent Turan, ‘sen eşek olursan semer vuran çok olur’ sözünden yola çıkarak yaptığı açıklamasında, ‘’Belediye Başkanı Ergün Koç’un, ilçenin Canbolu Mahallesi çıkışına koydurduğu eşek heykelinin üzerine yazdırdığı ‘bu semer Ergün Koç tarafından hediye edilmiştir’ yazısına halkımızın ve BBP’lilerin büyük tepkisi vardır.’’ dedi.


BBP’li seçmen ve üyelerin bu semeri kabul etmediğini dile getiren Turan, ‘’Bizim halkımızın semere değil ekmeğe ihtiyacı var’’ şeklinde konuştu.


Turan, açıklamasında şu görüşlere yer verdi; ‘’Biz BBP’li yönetici ve seçmenler olarak bu semeri kabul etmiyoruz. Umuyoruz ki bu semeri sizin seçmenlerinizde kabul etmiyordur. Biz acilen o semerin ve o yazının oradan kaldırılmasını istiyoruz. Karacabey’e gelen yada buradan geçen insanlar bu yazıyı okudukça Karacabey ile dalga geçiyor. Karacabeylilere böyle bir ayıbı yapmaya hiç kimsenin hakkı yok.’’


Vatandaşta tepkili!


Başkan Koç'un eşek heykeline vatandaşlardan da tepki geldi. Bir ilçe ya da şehrin girişine o yöreye ait heykellerin dikildiğini söyleyen vatandaşlar, “”Belediye her yeri heykel yaptı. Karacabey ile alakası olmayan hayvanların heykelini dikiyor. En ilginci de buraya diktiği eşek heykeli. Eşeğin üstünde 'Bu semer Ergün Koç tarafından hediye edilmiştir' yazıyor. Başkan Koç, bu yazıyla ne demek istiyor?”” diye sordu.