Hastane önümüzdeki sürece kaldı! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Hastane önümüzdeki sürece kaldı!

Bu haber 10 Temmuz 2012 - 10:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İhalesi yapılan ardından iptal edilen, yatak sayısı arada değişiklik gösteren ve halen ihalesi yapılması beklenen Karacabey Devlet Hastanesi’nin önümüzdeki süreçte ihalesinin yapılacağı açıklandı.


Vali Şahabettin Harput, Bursa'nın yeni hastane yatırımları ile sağlıkta önemli bir merkez haline geleceğini söyledi.


Bursa'daki sağlık yatırımları hakkında bilgi veren Vali Şahabettin Harput, bu yıl içerisinde sırasıyla temelleri atılan 40 ünitelik İnegöl Ağız Diş Sağlığı Merkezi, 300 yataklı İnegöl Devlet Hastanesi ile 100 yataklı Mudanya Devlet Hastanesi inşaatının hızla yükseldiğini belerterek, “”Şimdi nasip olursa önümüzdeki günlerde Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi'nin temelini atacağız. Tatkavaklı Beldesi'ndeki 100 bin metrekarelik arazide inşa edeceğimiz 200 yataklı hastanemizin yer teslimi yüklenici firmaya yapıldı. Yine 25 yataklı Keles Devlet Hastanesi'nin ihalesi TOKİ tarafından yapıldı ve yüklenici firmayla gerekli sözleşmeler imza edildi. Önümüzdeki günlerde Keles'te de hastane temeli atacağız. Bunlarla birlikte 50 yataklı Orhaneli Devlet Hastanemizin inşaatı tamamlandı. Yakın zamanda hep birlikte bu hastanemizin açılışını yapacağız”” dedi.


Karacabey hala ihaleye çıkacak!


Yapımı süren sağlık yatırımlarının yanı sıra programda olan ve önümüzdeki süreçte TOKİ tarafından ihaleye çıkartılacak hastaneler hakkında da bilgi veren Vali Harput, şunları kaydetti:


“”Bursa'nın merkez ve diğer ilçelerinin tamamı modern hastanelere kavuşacak. Bunlardan bir kısmında ihale süreci devam ediyor. Önümüzdeki süreçte 150 yataklı Karacabey Devlet Hastanesi, 75 yataklı Orhangazi Devlet Hastanesi, 60 yataklı İznik Devlet Hastanesi ile 50 ünitlik Nilüfer Ağız Diş Sağlığı Merkezi'nin yapım işi ihale edilecek.””