İşin Aslı..! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

İşin Aslı..!

Bu haber 06 Temmuz 2012 - 9:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bizlere Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) diye tanıttılar kendilerini. Aslında bir diğer adı da Amerika’nın dünyaya demokrasi(!) götürme projesidir. Aslı nedir diye sorarsanız? Demokrasi götürme adı altında Fas’tan Pakistan’a kadarki tüm ülkeleri federasyona götürmektir.

 

İsterseniz dünya atlasına şöyle bir karşımıza alalım. Bölgedeki ülkelere göz gezdirelim. En doğuda Afganistan ve Pakistan bulunmakta. Pakistan şimdilik tamam gibi birkaç suikasttan sonra ve yanlışlıkla! karakollar vurulduktan sonra kıvama girmiş gözüküyor. İkiz kulelerin yıkılmasının ardından Afganistan’a zaten hemen girildi.

 

Bu yazdığım ülkelerin tam batısındaki İran bu projeyi bir hayli zora soksa da aşağısı tamam gibi. Yani komşumuz Irak. Ama paramparça ve her gün insanların öldüğü bir Irak. Kuzey Afrika’daki operasyon tamam. Libya game over. Mısır’a demokrasi geldi. Tunus desen öyle.

 

Şimdi sırada kim var derseniz. Komşumuz Suriye. İşin aslı şu hâkim bey. Malum projenin mimarları öyle istiyor. Öncelikle Lübnan’da içi karışıklık çıkarıldı. Sonra Suriye karıştırıldı. Şimdi de Türkiye’ye gaz veriliyor. Kısacası her şey tıkır tıkır bir güzel işliyor.

 

Eğer ki Suriye ile bir çatışmaya girecek olursak ister İsrail deyin ister ABD adına ama emin olunki Suriye’ye demokrasi (!) götürmüş olacağız. Bu arada vatandaşımız mı ne yapıyor? Malum yaz günlerini yaşıyoruz. Beş dönüm bostan yan gel Osman rolünü oynuyor. Birde Öyle bir geçer ki zamanla, muhteşem yüzyılın yeni sezonunu iple çekmekte, inanınki gözlerimizde tütüyor.

 

Durum bundan ibaret hakim bey. Saygılarımla….

casino siteleri