Ne verdin ne istiyorsun! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Ne verdin ne istiyorsun!

Bu haber 03 Temmuz 2012 - 11:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediye Başkanı Ergün Koç’un, ‘’Malkara tarihinde görmediği hizmetler gördü’’ diyerek vatandaşlardan 25+25 olmak üzere 50 TL ‘katılım payı’ alması Malkara’yı ayaklandırdı.


Belediye Başkanı Ergün Koç imzalı ve ‘’Bu yörede her türlü belediyecilik hizmetleri (içme suyu tedariki, yağmur suyu ve kanalizasyon, atık su, çöp toplama ve taşıma, yol düzenlemesi ve asfaltlama ile her türlü alt ve üst yapı hizmetleri) Karacabey Belediyesi tarafından yerine getirilmektedir) yazılı mektupların gönderildiği Malkara sakinleri,


‘’Bu başkan nerede yaşıyor. Acaba Malkara’ya hiç geldi mi? hangi hizmetlerden bahsediyor. Neymiş Malkara, tarihinde görmediği hizmetleri görmüş! Sen önce kendin bir gel de gör bakalım Malkara’nın halini. Ondan sonra salla hizmet veriyoruz diye.’’ şeklinde konuştular.


Malkaralı tatilciler, ‘’Başkan önce Malkar’daki ve Yeniköy’deki çocuk parklarını, kaldırımları, yolları, çevre düzenlemelerini ve sahili karşılaştırsın ondan sonra çıksın bizim karşımıza, ‘Malkara tarihinde görmediği hizmetler gördü’ desin ve buna kendide inansın. Karşısında çocuk yok. Neyin hizmetlerinden bahsediyor. Yollar bozuk, sahil pislik içinde, ne tuvalet var ne su, aydınlatma desen fiyasko, lambaların yarısı yanıyor, yarısı sönük, yarısı devrilmiş yerlerde sürünüyor, kaldırımlar paramparça. Eğer Başkan Koç’un hizmetten anladığı buysa kendisini tebrik ediyoruz.’’ diyerek tepkilerini dile getirdiler.


Katkı payı adı altında istenen 50 liraya da karşı çıktıklarını belirten Malkara sakinleri, ‘’Bu durum karşısında sessiz kalmayacağız. Her hizmetin bedeli vardır ama bu bedel karşılığında bir hizmet verilmesi gerekir. Biz almadığımız hizmet için para vermeyiz. Başlattığımız imza kampanyasıyla bu konuyu en yetkili makamlara kadar götüreceğiz. Öyle ben belediyeyim, burası benim sınırlarım, istediğim gibi asarım keserim tavırlarıyla hiç kimse hareket edemez.’’ dediler.