Alın size özelleştirme ve hizmet! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Alın size özelleştirme ve hizmet!

Bu haber 26 Haziran 2012 - 10:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yapılan özelleştirme sonrası hizmetin artacağı ve vatandaşların daha kaliteli hizmetler alacağı söylenirken, Karacabey’de elektrik konusunda vatandaşın aldığı en iyi hizmet, elektriklerinin kesilmesi oluyor.


Elektrik faturasını ödemeyen vatandaşların elektriğini anında kesen UEDAŞ’ın, sık sık yaşanan elektrik kesintileri için hiçbir yatırım yapmaması vatandaşları çileden çıkarıyor.


Özelleştirme sonrası çok sayıda çalışanını çıkartan UEDAŞ Karacabey İşletmesi, yaşanan sıkıntılara müdahalede yetersiz kalırken, anlık yaşanan elektrik kesintilerine de bir çözüm bulamıyor.


Kış aylarında hemen hemen her gün yaşanan elektrik kesintileriyle mağdur olan vatandaşlar, şimdide sıcak yaz günlerinde her gün yaşanan anlık kesintilerin kurbanı oluyor.


Elektrik faturalarını bir gün ödemedikleri zaman hemen elektriklerinin kesildiğini ifade eden vatandaşlar, ‘’Özelleştirme ile daha iyi hizmet alacağımız söylenmişti ama görüyoruz ki daha da kötü oldu. Özelleştirilen kurumlar istedikleri gibi iş yapıyorlar. Karacabey’de de durum aynı. Yağmur yağar, rüzgar çıkar, havalar ısınır elektrikler sürekli kesilir. Ama UEDAŞ nedense buna bir çözüm üretmez.


Biz elektrik mühendisi değiliz ama bu anlık yaşanan kesintiler muhtemelen klimalardan kaynaklanıyor. Sıcaktan bunalan herkes klimasını açıyor ve şebekede bunu kaldırmıyor. Bunu biz düşünürken yetkililer ne yapıyor. Neden bunun için bir çalışma yapmıyorlar. Yaz, kış mağdur ediliyoruz. Bu ülkede parasını ödediğimiz hizmeti bile alamaz hale geldik. Hatta doğunun kaçak parasını bile biz ödüyoruz ama nedense elektriği istediğimiz zaman kullanamıyoruz. Yazıklar olsun bizi mağdur eden ve mağduriyetimizi gidermek için hiçbir şey yapmayan yöneticilere.’’ diyerek tepkilerini dile getirdiler.

casino siteleri