Görevden alma söz konusu değil! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Görevden alma söz konusu değil!

Bu haber 22 Haziran 2012 - 10:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yarış Köyü Muhtar Vekili Mustafa Durmuş, Muhtar Ekrem Uzer’in görevden alındığına yönelik ortaya atılan iddiaların söylentiden ibaret olduğunu açıkladı.


Yarış Köyü Muhtarı Ekrem Uzer’in kaymakamlık tarafından görevden alındığı ve istifa ettiği yönünde kamuoyunda çıkan söylentilerin aslı astarı olmadığını belirten Muhtar Vekili Mustafa Durmuş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi;


‘’Muhtarımız Ekrem Uzer’in uzun süredir devam eden bir rahatsızlığı bulunuyordu. Kendisi buna rağmen muhtarlığı sürdürürken, köy işlerinin yoğunlu dolayısıyla sağlık sorunu arttığı için, birlikte kaymakamlığa giderek 2 ay izin istedik. Karacabey Kaymakamlığı da bunu uygun görerek muhtarımıza 2 ay izin verdi ve beni de muhtarlığa vekil olarak görevlendirdi.’’ dedi.


Kamuoyunda çıkan ‘’Yarış Köyü Muhtarı Ekrem Uzer görevden alındı ve istifa etti’’ yönündeki söylentileri de değerlendiren muhtar vekili Mustafa Durmuş, ‘’Başta da dediğim gibi, muhtarımız sağlık sorunları nedeniyle 11 Haziran 2012 tarihi itibariyle 2 aylık izne ayrıldı. Görevden alınma yada istifa etmesi söz konusu değildir. Bu söylentilerin aslı astarı yoktur.’’ şeklinde konuştu.