Buğday fiyatları memnun etti « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Buğday fiyatları memnun etti

Bu haber 22 Haziran 2012 - 10:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ziraat Odası Başkanı Hasan Karahasanoğlu, buğdayda zamanında açıklanan müdahale alım fiyatından memnuniyet duyduklarını belirterek, mısır üreticisine, 2011 yılı destekleme bedeli olarak banka hesaplarına toplamda yaklaşık 4 milyon liranın yattığını bildirdi.


Karacabey Ziraat Odası Başkanı Hasan Karahasanoğlu, buğdayda açıklanan alım fiyatlarının kendilerini memnun ettiğini söyledi. Karacabey ovasındaki 185 bin dekar alanda hasadın başladığı dönemde Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı’nın müdahale alım fiyatlarını açıklamasını zamanlama açısından olumlu karşıladıklarını söyleyen Karahasanoğlu,


“Anormal girdi artışlarına karşın çiftçimizin ürettiği ekmeklik buğdaya ton başına 685 TL fiyat açıklanması memnuniyetle karşılanmıştır. Toprak Mahsulleri Ofisi’nin müdahil olması piyasada denge unsuru olmaktadır.  Erken açıklanması da ayrı bir memnuniyet kaynağıdır. Aynı duyarlılığın sanayici ve tüccar tarafından da gösterilmesini bekliyoruz.” diye konuştu.


Karahasanoğlu, ayrıca 2011 yılına ait mısır destekleme bedeli olarak ilçedeki bin 158 çiftçinin toplam 3 milyon 961 bin 413 TL para yattığını açıkladı. Üreticilerin Ziraat Bankası hesaplarından bu desteklemeyi alabileceğini ifade eden Karacabey Ziraat Odası Başkanı Hasan Karahasanoğlu, “Çiftçimiz bu ödemelerle nefes alacaktır. Ayrıca bölge çiftçimizin de bu desteklemelerden yararlanması için girişimlerde bulunan Karacabeyli milletvekilimiz sayın Önder Matlı’ya da müteşekkiriz.” dedi.