“Biz üç düşünüyor bir konuşuyoruz” « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

“Biz üç düşünüyor bir konuşuyoruz”

Bu haber 22 Haziran 2012 - 10:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın, Hakkari’de 8 askerin şehit edilmesi ve 16 askerinde yaralanması olayı sonrası verdiği demeçte kullandığı ‘’Hem sayıca fazlaydılar ve silahları vardır’’ ifadesine, ‘’Doğru siyaseti, siyasetçiler değil devlet adamları yapar. Bizler Atatürk’ü aklımızdan çıkarmıyoruz ve üç düşünüyor bir konuşuyoruz’’ karşılığını verdi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, yeni seçilen CHP Karacabey İlçe Teşkilatını ziyaret etti.


Parti binasında CHP İlçe Başkanı Gönül Avil ve yeni yönetimle bir araya gelen Erdemir, CHP’nin öngördüğü 1+8+4 eğitim sistemi hakkında bilgiler verdi.


1+8+4 ile eğitimde niteliğin artırılması ve eşitsizliklerin azaltılmasının öngörüldüğünü ifade eden CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, ‘’Bu amaç için, önerilen model, bir yıl okul öncesi eğitim, sekiz yıl kesintisiz temel eğitim ve meslek eğitimini de barındıran dört yıl lise düzeyinde eğitim, yani 1+8+4 modelidir’’ dedi.


Erdemir, öngörülen 1+8+4 eğitim sistemi hakkında CHP’nin önerilerinin bazılarını şu şekilde sıraladı; ‘’Katkı payı uygulaması kaldırılmalı. İkili eğitim ortadan kaldırılarak, tüm eğitim kademelerinde 'tam gün' eğitime geçilmeli. Temel yeterlik düzeyinin altındaki çocuk oranının yüzde 15'in altına düşürülmesi hedeflenmeli. Öğretmenlerin ve idarecilerin niteliklerinin, değişen dünya koşulları ve gelişen teknolojilere uyum sağlayabilecekleri şekilde yükseltilmesi sağlanmalı. Kalabalık gruplarda yürütülen 'birleştirilmiş sınıf' uygulamalarına son verilmeli.’’


Üç düşünüyoruz bir konuşuyoruz


Hakkari’de 8 askerin şehit edilmesi ve 16 askerinde yaralanması olayı sonrası, ‘’Hem sayıca fazlaydılar ve silahları vardı’’ açıklamasında bulunan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a da cevap veren CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, ‘’Bir toplum için doğru siyaseti, siyasetçiler değil devlet adamları yapar. Siyasetçi herkes olur ama siyaset yapan devlet adamı nadir gelir. Ne mutlu ki, partimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, dünyanın gördüğü büyük devlet adamlarından biriydi. Bizlerde CHP’li siyasetçiler olarak, o büyük devlet adamını aklımızdan çıkartmadan üç düşünüyoruz, bir konuşuyoruz. O yüzden daha fazla bir şey söylemeye gerek yok. Anlayan anlar.’’ şeklinde konuştu.


Erdemir, daha sonra esnaf ziyaretlerinde bulundu. Ziyaret sırasında gazetede şehit haberlerini okuyan vatandaşların yanına giden Aykan Erdemir, vatandaşların terör konusundaki şikayetlerini dinleyerek, ‘’Fazla söze gerek yok. İşte Ak Parti’nin ülkeyi ne hale getirdiği ortadadır.’’ dedi.


CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, yaptığı esnaf ziyaretlerinin ardından ilçeden ayrıldı.