Dernek başkanlığına Nurcan getirildi « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

Dernek başkanlığına Nurcan getirildi

Bu haber 19 Haziran 2012 - 9:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Din Görevlileri Derneği, önceki gün gerçekleştirdiği kongrenin ardından yeni yöneticilerini belirledi. Beş kişilik yönetim kurulundan oluşan derneğin başkanlığına Ulu (1. Murat Hüdavendigar) Camii Kayyım ve Müezzini Yaşar Nurcan getirildi.


Dernek yönetimindeki nöbet değişikliğinin ardından Yaşar Nurcan başkanlığındaki ekip ilk ziyaretinde İlçe Müftüsü Hikmet Yazıcı ile buluştu. Müftü Yazıcı’yı makamında ziyaret eden din görevlileri, burada çalışma planlarını gündeme getirerek, Yazıcı’dan görüşlerini sordu.


İlçe merkezi ile köylerdeki din görevlileri ve cemaatle buluşma kararı alan yeni yönetim kurulu ayrıca Karacabeylilerin ve tüm İslam âleminin Miraç Kandili’ni kutladı.


Dernek Başkanı Yaşar Nurcan, Yüce Allah’ın zaman içinde özel ve değerli anlar yarattığını belirterek, kandil kutlamasında şu ifadeleri kullandı: “Bunlar, bayram günleri ve geceleri, Cuma geceleri, üç aylar diye adlandırdığımız Recep, Şaban ve Ramazan ayı ve Kandil geceleridir.  Üç aylar mevsimi aynı zamanda kandiller mevsimidir. Beş kandil gecesinin dördü ise, üç aylar içerisinde yer alır. İslam âlemi ve milletimiz de bu günlere büyük önem vermiştir.


Kandiller, dini duygunun geliştirilmesi için vesile kılınmıştır ve Müslümanların dini duygular içerisinde yoğunluk yaşadığı gecelerdir. Recep ayının 27. Gecesi, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) miraca çıkması olayıdır. Böylesine anlamlı ve kutsal bir kandilde Müslümanlara düşen görev, Peygamberimizin dediği gibi, her zaman için kendisini hesaba çekmesidir. Üç aylar ve kandiller içinde yaşadığımız ve farkına varmamız gereken nimetlerdir. Ebedi hayatımız için hazırlık yapma fırsatlarıdır. Bu duygularla Karacabeylilerin ve tüm İslam âleminin Miraç Kandili’ni yürekten kutluyoruz” diye konuştu.

casino siteleri