Bu da yolsuz köprü! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

Bu da yolsuz köprü!

Bu haber 19 Haziran 2012 - 9:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bursa Çevre Otoyolu üzerindeki köprülerde yol bulunmadığı ve yaya geçitlerinin de devre dışı olduğu iddia edildi.


Konuya ilişkin iddialar HAS Parti'den geldi. İl Başkanı Ali Mollasalih'in açıklamasına göre; 6 yıldır kullanımda olan otoyolun köprü bağlantılarında yol yok ve yaya geçişi için planlanmış altgeçitler kullanım dışı.


Bursa Ovasının kuzey yamacından dolaşarak Ankara, Yalova ve Balıkesir yollarını birbirine bağlayan çevre otoyolunun yapımı 2006 yılında tamamlanmış ve karayolu aynı faaliyete geçirilmişti. Otoyolun böldüğü büyük arazide, vatandaşların karşıya geçebilmeleri için köprüler ve altgeçitler bulunuyor.


Vatandaşın talebi üzerine incelemelerde bulunduklarını kaydeden Mollasalih, otoyol üzerindeki köprülerde yol bulunmadığına ve yaya geçitlerinin de işlevsiz olduğuna dikkat çekti.


Aracıyla karşıdan karşıya geçmeye çalışan vatandaşın toprak patika yol oluşturduğunu söyleyen Mollasalih, yağışlı havalarda bu toprak yolların kullanılamadığını ve bu sebepten vatandaşın mağdur olduğunu ifade etti.


“”Bu yapılar vatandaşın ihtiyacını karşılamadığı sürece ölü birer yatırımdan ibarettir.”” diyen Mollasalih, büyük maliyetlerle inşa edilen bu köprülerin ve yaya geçitlerinin amacına uygun kullanıma sunulması gerektiğini söyledi.


Mollasalih, Bursa Çevre Yolunun, İzmit Körfez Geçişi projesinin tamamlanmasıyla, İstanbul-İzmir hattında büyük bir arter olacağına dikkat çekerek, yetkililere eksikliklerin bir an önce giderilmesi çağrısında bulundu.

casino siteleri