Sütaş”tan sünnet şöleni « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Sütaş”tan sünnet şöleni

Bu haber 12 Haziran 2012 - 9:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yedi yıl önce vefat eden Sütaş’ın kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı merhum Sadık Yılmaz tarafından başlatılan Sütaş sünnet şölenlerinin bu yıl onikincisi düzenlenendi.


Konak düğün salonunda gerçekleştirilen şölene Ak Parti Bursa Milletvekilleri Önder Matlı, İsmet Su, Hüseyin Şahin, Karacabey Kaymakamı Dursun Balaban, İlçe Müftüsü Hikmet Yazıcı, merhum Sadık Yılmaz’ın eşi Sehavet Yılmaz, kızları Mürvet Tezel, Celile Bilbay, Sütaş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Tarık Tezel, Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, resmi daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ve sünnet çocuklarının aileleri katıldı.


İlçe merkezi ve köylerinden ihtiyaç sahibi 41 ailenin çocuklarının sünnet ettirildiği ve bu yıl onikincisi düzenlenen şölen öncesinde çocuklara araçlarla şehir turu attırıldı.


41 çocuğun salona girişinde tekbirler getirilirken din görevlileri Erhan Öktem ve Hakan Oğul tarafından Kuran-ı Kerim okundu.


İlçe Müftüsü Hikmet Yazıcı’nın yaptığı duanın ardından bir konuşma yapan Sütaş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Tarık Tezel, ‘’Rahmetli babamızı kaybedeli yedi yıl oldu. Onun başlattığı bu mutlu günü bizlerde çocukları olarak devam ettirmenin mutluluğunu yaşıyoruz ve onunla gurur duyuyoruz. İnanıyoruz ki babamızın da bizleri izliyor büyük bir mutluluk yaşıyordur. Bizler Sütaş ailesi olarak 41 çocuğumuza 41 kere maşallah diyoruz.’’dedi.


Tarık Tezel, sünnet olan 41 çocuğa kendisi, ailesi ve yönetim kurulu olarak hayatlarında başarılar diledi.


Ak Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı da, ‘’Bugün burada Sadık amcamızı anarken, baba dostlarımı da görüyorum ve bu bana büyük mutluluk veriyor. Bu baba dostları bizlere babalarımızın yadigarı. Hepsini ellerinden öpüyorum.’’ dedi.


Sadık Yılmaz ve Ömer Matlı’nın gönülden zengin birer insan olduğunu ifade eden milletvekili Önder Matlı, ‘’Vermek zordur ama onlar gönülden veren insanlardı. Bizlerde onlardan gördüğümüz gibi yaşamaya çalışıyoruz. Allah bizleri de gönülden veren insanlar olmayı nasip etsin.’’ şeklinde konuştu.


Matlı, şöyle devam etti; ‘’Sütaş 12 yıldır bu güzel etkinliği gerçekleştiriyor. Sadece bununla da yetinmeyen Sütaş, Türkiye’nin her yerin de hizmetlerine devam ediyor. Gittiğimiz şehirlerde Sütaş’ı görmek bizleri mutlu ediyor. Karacabeyliler olarak Sütaş’a sahip çıkmalıyız.’’    


Sünnet töreninde konuşan Ak Parti Milletvekilleri İsmet Su ve Hüseyin Şahin de, Sütaş camiasını, 12 yıldır sürdürdükleri bu anlamlı organizasyondan dolayı tebrik ettiler.


Sütaş ailesi adına Mürvet Tezel ve Celile Bilbay tarafından 41 sünnet çocuğuna altın takılırken, konuklara pilav, ayran ve tatlı ikramında bulunuldu.


Sünnet şöleni müzik ve palyaçolar eşliğinde eğlenceyle devam etti.

casino siteleri