Sütaşkı Makedonya”yı sardı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

Sütaşkı Makedonya”yı sardı

Bu haber 12 Haziran 2012 - 9:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Süt ve süt ürünlerinde Türkiye'nin önemli markalarından Sütaş, yurtdışındaki ilk yatırımını Makedonya'ya gerçekleştirdi.


Makedonya'nın başkenti Üsküp'te Swedmilk tarafından kurulmuş olan süt ürünleri tesisinin devir alma işlemlerinin tamamlanması üzerine bir açıklama yapan Sütaş Grubu Başkanı Muharrem Yılmaz, “”Doğal lezzet, sınırlarımızı aşıyor. Üsküp'teki tesislerimizden başta Makedonya, Arnavutluk, Kosova olmak üzere Balkan ülkelerine ve Avrupa pazarlarına markamızı ve ürünlerimizi ulaştırmayı amaçlıyoruz.”” dedi.


Ürünleri kısa sürede tüketiciye ulaştırmak için hedeflenen pazarların yakınında üretim yapma stratejisinin devam ettiğini belirten Yılmaz, yılda 70 milyon litre süt işleme kapasitesine sahip olan tesislerde ilk olarak yoğurt, ayran ve peynir çeşitlerini üretmeyi planladıklarını ifade etti.


Yılmaz, Babymix, Yovita, Büyümix ve Hüptrik gibi markaların da pazara sunulması ile bu kapasitenin yılda 175 milyon litreye ulaşacağını söyledi.


“”Ürünlerimizin doğallığının ve kalitesinin güvencesi olan 'Ottan Sofraya' entegre iş modelini Makedonya'da da uygulayacağız.”” diyen Yılmaz, süt ürünleri tesislerinin ardından, süt hayvancılığı çiftlikleri, yem fabrikası, geri kazanım ve enerji üretimine yönelik tesisler ile yatırımlarına devam edeceklerini dile getirdi.


Yılmaz, Sütaş Üsküp Süt Ürünleri Fabrikası'nda, gerekli hazırlıklar tamamlandıktan sonra bu yıl sonbahar aylarında üretime başlanacağını sözlerine ekledi.

casino siteleri