Son ders zili! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Son ders zili!

Bu haber 08 Haziran 2012 - 10:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey ve ülke genelindeki ilk ve orta öğretim okulları bugün tatile giriyor. Karacabey’de 13 bin 466, Türkiye genelinde ise 16 milyon öğrenci karne heyecanı yaşayacak. Son ders zilinin çalmasıyla birlikte öğrenciler 3 ay sürecek yaz tatiline başlayacak.


Dingin’den mesaj var!


Karacabey Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, bugün sona erecek 2010-2011 Eğitim Öğretim Yılı ile ilgili bir açıklama yaptı.


Öğrenci, öğretmen ve velilere seslenen Dingin, ‘’Şuan her evde tatlı bir telaşın olduğunu görmekteyiz. Kimi öğrencilerimiz sınav heyecanını, kimi sınav sonuçlarını beklerken, kimi öğrencilerde tatilini nasıl geçireceğini planlamakta.’’ dedi.


Sevgili öğrenciler


Öğrencilere seslenen Dingin, başarılı olmanın en birinci koşulunun kendine güvenmek olduğunu söyledi. Dingin, “Uzun bir eğitim öğretim süreci sonunda sevinç ve hüznü birlikte paylaştığınız arkadaşlarınızdan, öğretmenlerinizden ve sıcak yuvanızdan mezun olarak ayrılacaksınız.


Buruk bir sevinç yaşadığınızı hissedebiliyorum. Yine de yaşamınız boyunca sizlere gerekli olacak şey, başarıdır. Başarı da kendine güvenle ilgilidir. Tatil süresince boş şeylerle değil, sizler için yararlı etkinlikler içinde yer alın. Kitap okuma alışkanlığınızı geliştirin. Değerlerinize her zaman sahip çıkın. Milli ve manevi duygularınızı kaybetmeyin. Atatürk ilke ve inkılaplarından asla vazgeçmeyin” dedi.


Değerli meslektaşlarım


Öğretmenliğin çok kutsal bir meslek olduğunu belirten Dingin, eğitimin iyi yetişmiş eğitimcilerle gerçekleşeceğini savunarak, ‘’Öğrencileri sevgiyle besleyerek, çağdaş eğitim çerçevesinde yetiştirmek gerekiyor. Bilginin hızla çoğaldığı, yayıldığı ve tüketildiği yüzyılımızda, bilgiye ulaşma ve değerlendirme önem kazanmıştır. Günümüzde başarıyı yakalamanın sürekli kendini yenilemekten geçtiğini bilmeliyiz. O halde baş döndürücü hızla ilerleyen bilgi ve teknolojiyi yakalamak için daha çok çalışmalıyız” şeklinde konuştu.


Değerli veliler


Dingin, son olarak da velilere seslendi. Velilerden çocuklarının nasıl bir insan olduğunu karneye bakarak değerlendirmemelerini isteyen Dingin, sözlerini şu sözlerle noktaladı;


‘’Karne nedeniyle çocukların suçlanmaması ve azarlanmaması gerekir. Sizler anne ve baba olarak, her şeyden önce çocuğunuzu tanımalı, ona güvenmeli ve sevmelisiniz. Karnedeki notların çocuğunuza olan sevginizi belirleyen rakamlar olmadığını hissettirmelisiniz. Başarıyı abartmamalısınız. Karne yalnızca bir sonuçtur. Sorunlarınızı bir aile sıcaklığı içerisinde çözmek, çocuklarımızın başarısını hep beraber paylaşmak en büyük arzumuz olmalıdır.’’