Taksitle at satışı! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

Taksitle at satışı!

Bu haber 06 Haziran 2012 - 10:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

TİGEM Anadolu İşletme Müdürlüğü tarafından yetiştirilen safkan Arap tayları satışa sunuldu. Bu sene ilk defa fiyatlarda taksitlendirme yapılırken, bir tay da çekilişle hediye edildi.


Tarım İşletmeli Genel Müdürlüğü (TİGEM) Anadolu Tarım İşletmesi Müdürlüğü tarafından yetiştirilen safkan Arap tayları satışa sunuldu. TİGEM'e bağlı Karacabey Tarım İşletme Müdürlüğünde düzenlenen tay satışında, 2010-2011 doğumlu 51 safkan Arap atı müzayedeye çıktı.


Aydın Baştimur'un satın aldığı 'Tornacı' isimli 2 yaşındaki erkek Arap tayı ve Halil Şimşek'in satın aldığı 'Kumkale' isimli 2 yaşındaki erkek Arap tayı 97 bin TL'ye satıldı. Bu tayları Faik Yıldız'ın 90 bin TL'ye satın aldığı 'Safalım' isimli 2 yaşındaki erkek Arap tayı izledi. İhalenin en pahalı üçüncü tayı ise 72 bin TL'ye alıcı buldu.


En düşük 11 bin TL'ye alıcı bulan 51 taydan 49'u satılırken, bir tay da çekilişle hediye edildi. Mustafa Şimşek, yapılan çekiliş sonucu 'Daldagül' isimli 2 yaşındaki dişi Arap tayının sahibi oldu. İhaleden 1 milyon 858 bin TL gelir elde edildi.


SIFIR FAİZLE TAKSİTLİ TAY SATIŞI


TİGEM Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Halis Bilden, Türkiye'de atçılığın gelişmesi için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Bu sene TİGEM olarak iki farklı yeniliğe imza attıklarını anlatan Bilden, meraklılarının tayları daha rahat satın almaları için taksitli sisteme geçtiklerini belirtti.


Bilder, “”Getirdiğimiz tayları ve atları daha rahat almak için daha önce peşin para alıyorduk. Şimdi toplam fiyatın yarısı peşin alınıyor. Geri kalan para ise 5 taksite bölünüyor. Bu önemli bir yenilik. Ayrıca bir atımızı da bugün hediye ettik. Bu da satışlarımıza farklı bir hava kattı. Önümüzdeki 3 elit olmayan satışlarda da bu kampanyaya devam edeceğiz”” dedi.


Jandarma ekiplerinin geniş güvenlik tedbiri aldığı müzayede olaysız sona erdi.

casino siteleri