Sağlık ve Fen Lisesi geliyor! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Sağlık ve Fen Lisesi geliyor!

Bu haber 05 Haziran 2012 - 9:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başarılı çalışmaları meyvelerini vermeye başladı. Yapılan girişimler sonucunda ilçeye, Sağlık Meslek Lisesi ve Fen Lisesi kazandırılıyor.


Taşlık’a, Sağlık Meslek Lisesi!


Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, yaptıkları çalışmalar ve girişimler sonucunda, Taşlık İlköğretim Okulu binasına, Sağlık Meslek Lisesi açılacağını duyurdu. 14 dersliği boş olan okula kazandırılacak olan Sağlık Meslek Lisesi’nin, bir yıl boyunca ilköğretim okuluyla birlikte hizmet vereceğini söyleyen Dingin, sonraki yıl yapılacak çalışmalarla, Sağlık Meslek Lisesi’nin tek başına burada eğitime devam edebileceğini belirtti.


Esentepe’ye Fen Lisesi!


Matlı A.Ş. tarafından Esentepe’de temeli atılan Anadolu Öğretmen Lisesi hakkında da bilgiler veren Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, ‘’Temeli Anadolu Öğretmen Lisesi olarak atıldı ama biz buranın Fen Lisesi olmasını istiyoruz. Zaten Mustafakemalpaşa’da öğretmen lisesi var. Ayrıca kamuoyuna baktığımızda da gelen talepler bu yönde. İnşallah girişimlerimiz sonuç verir ve Karacabey’e Fen Lisesi’ni kazandırırız.’’ dedi.


İş protokolde!


Bu arada Matlı A.Ş. tarafından Anadolu Öğretmen Lisesi olarak temeli atılan bu okulun, Fen Lisesi olabilmesi için yeni bir protokol imzalanması gerektiği öğrenilirken, Matlı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı’nın da, Fen Lisesi konusuna sıcak baktığı ifade edildi.


Bir ilkte Karacabey’de olsun!


Yaşanan bu gelişmelerin ardından Karacabeyli vatandaşlar da memnuniyetlerini dile getirirken, ‘’Yıllardır çocuklarımız Sağlık Meslek Lisesi için Mustafakemalpaşa’ya, Fen Lisesi için Bursa yada Balıkesir’e gitmek zorunda kalıyorlar. İnşallah bu iki okulda ilçeye kazandırılır ve çocuklarımız kendi ilçelerinde istedikleri eğitimi alabilirler.’’ şeklinde konuştular.


Çifte standart uygulanıyor!


Mustafakemalpaşa Sağlık Meslek Lisesi’nde okuyan Karacabeyli öğrencilerin velileri, çocuklarının çifte standarda maruz kaldıklarını iddia ederek, ‘’Öğretmenlerin, Mustafakemalpaşalı öğrenciler ile Karacabeyli öğrencilere davranış şekilleri ve verdikleri notlar ortada. Mustafakemalpaşalı öğrenciler her zaman bir adım önde. Bizim çocuklarımızın onlardan bir farkı yok ama Mustafakemalpaşalı öğrencilere gösterilen ilgi ve alaka ne yazık daha fazla. İnşallah Sağlık Meslek Lisesi Karacabey’e kazandırılır ve çocuklarımız bu çifte standarttan kurtulurlar.’’ dediler.