Ağaçlarımızı kestirmeyiz! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Ağaçlarımızı kestirmeyiz!

Bu haber 05 Haziran 2012 - 9:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İlçenin Ortaokul Caddesinde parke taş döşemesi yapan belediyenin, kaldırımda bulunan ağaçları kesmesine vatandaşlar tepki gösterdi.


Karacabey Belediyesinin yaptığı parke taş döşemesi ve kaldırım düzenlemesine vatandaşlardan tepki geldi. İlçenin Ortaokul Caddesi üzerinde devam eden parke taş ve kaldırım düzenlemesi sırasında, kaldırımda bulunan zeytin ağaçlarının kesildiğini söyleyen Zafer Birinç adlı mahalle sakini,


‘’Kaş yaparken göz çıkartıyorlar. Caddede bulunan zeytin ağaçlarını kestiler. Benim evimin önünde de iki adet lüküstürüm ağacı var. Hemen yanında ise zeytin ağaçları bulunuyor. Bu ağaçlar caddeye güzel bir görünüm sağlıyor. Fakat belediye yetkilileri bu ağaçları kesmekte ısrarlı. Yeşile hasret kaldığımız ilçemizde az sayıda bulunan bu ağaçların kime ne zararı varda kesiyorlar anlamış değiliz.’’ şeklinde konuştu.


Caddede bulunan zeytin ağaçlarının kesildiğini söyleyen mahalle sakinleri de, ‘’Biz görmeden ağaçları kesmişler. Fakat geri kalan ağaçları kestirmeyeceğiz. Bu güzellikleri yok etmeye kimsenin hakkı yok, kimseye de bu hakkı vermeyiz.’’ diyerek tepkilerini dile getirdiler.