El emeği göz nuru eserler görücüye çıktı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

El emeği göz nuru eserler görücüye çıktı

Bu haber 01 Haziran 2012 - 10:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Halk Eğitim Merkezi (HEM) tarafından ilçe merkezi ve köylerde açılan kurslar sona erdi.


2011-2012 Eğitim Öğretim yılı içinde açılan toplam 117 kurs sonunda başarılı olan kursiyerlere, Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezinde düzenlenen törenle belgeleri verildi.


Mustafakemalpaşa Kaymakamı Kazım Karabulut, eşi Fatma Karabulut, İnegöl Kaymakamı Aziz İnci, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Karacabey Belediye Başkan Yardımcısı Nurgül Özatilla, Garnizon Komutanı Üsteğmen Hayati Sarı, Jandarma Komutanı Üsteğmen Kerem Salkal, Karacabey Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, Mustafakemalpaşa Milli Eğitim Müdürü Adbulgani Artan, Mudanya Milli Eğitim Müdürü Harun Sadul, daire amirleri ve köy muhtarlarının katıldığı program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Atatürk İlköğretim Okulu folklor ekibinin gösterileriyle başladı.


Folklor ekibinin gösterisinin ardından konuşan Karacabey Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yaşar Gökbayrak, Halk Eğitim Merkezlerinin amacının, iyi insan ve vatandaş yetiştirmek olduğunu söyleyerek, ‘’Parolamız, ‘beşikten mezara eğitim’. Halk Eğitim Merkezleri lüks değil ihtiyaçtır. Halkımızdan gelen talepler doğrultusunda açtığımız kurslarla hizmet veriyoruz. Bu yıl, 94 usta öğretmen ve 4 idarecimizle değişik branşlarda 117 kurs açarak, 2 bin 236 kursiyere hizmet verdik.’’ dedi.


Mustafakemalpaşa Kaymakamı Kazım Karabulut ta konuşmasında, Halk Eğitim Merkezlerinin önemine değinerek, kurslarda başarılı olan kursiyerleri tebrik etti.


Konuşmaların ardından geçilen belge töreninde, engelli öğrencilere başarı belgeleri Kaymakam Kazım Karabulut ve eşi Fatma Karabulut tarafından takdim edildi.


Kadın üst giysileri, iğne oyası, makine nakışı, kurdele nakışı, ev aksesuar ve takı tasarımı, ahşap boyama ve el nakışı, tel kırma branşlarında başarılı olan kursiyerlere de sertifikaları protokol tarafından verildi.


Tüm kursiyerlerin başarı belgelerini almasıyla birlikte köylerden katılım gösteren kursiyerlerin eserlerinin sergilendiği ilk serginin açılışı gerçekleştirildi.


Kaymakam Kazım Karabulut tarafından açılışı yapılan serginin ardından, Halk Eğitimi Binası’ndaki engellilerin eserlerinin yer aldığı sergi salonunda ikinci açılış gerçekleşti. Burada engellilerin hazırladığı eserleri inceleyen katılımcılar, son olarak açılışı yapılan, HEM merkez kursları sergisini gezdi.