Şiddet gören doktorlara karanfil « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Şiddet gören doktorlara karanfil

Bu haber 29 Mayıs 2012 - 9:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Halkın Sesi Partisi (Has Parti) Karacabey ilçe teşkilatı, önceki gün ilçedeki hastaneleri ziyaret ederek, şiddet gören Dahiliyeci Dr. Mehmet Sakar ve Diş Hekimi Dr. Gülşah Yılmaz’a yapılan saldırıyı kınadı.


Has Parti Bursa İl Başkan Yardımcıları Hasan Durmuş, Rami Meşe ve ilçe yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Karacabey Devlet Hastanesi A ve B Blokları ziyaret eden Has Partililer, ilk olarak Başhekim Yardımcıları Şahin Kılıçlı, Aziz Akova ve Necat Özkan’ı ziyaret etti.


Has Parti İl Başkan Yardımcısı Hasan Durmuş ziyaretlerde yaptığı açıklamada, AK Parti hükümetinin sağlıkta dönüşüm politikalarının, hastanın hekime ulaşmasındaki kolaylık, eczanelerden ilaç alımı, kamu sağlık sunum ünitelerinin tek çatı alınması ve daha fazla kişinin sağlık sigorta kapsamına alınması gibi toplum açısından yararlı bazı uygulamalarla başladığını belirterek, ‘’Toplumumuz bunları genelde olumlu karşıladı. Fakat bu değişiklikler, hükümetin genelde tüm sektörlerde uyguladığı kamu hizmetlerinin ticarileşmesi, piyasalaştırma ve özelleştirme politikalarını sağlıkta da egemen olması için bir basamak olarak kullanılan değişikliklerdir.’’ dedi.


Durmuş, sözlerini şı şekilde sürdürdü; ‘’Sağlık talebi aşırı şekilde şişirildi, parça başına para kazanmaya ayarlanan performansa dayalı ücretlendirme ile gerek kamu gerekse özel hastanelerin SGK’dan daha fazla ödenti alabilmek için her türlü kötü uygulamalarının yolu açıldı. SGK zoru ile halkın her kesiminden toplanan paralar garantili olarak kar amacı ile çalışan kurumlara aktarılmaya başlandı. Harcamalar büyük oranda arttı ve esasta en çok kazanan uluslararası sağlık endüstrisi ve yerli işbirlikçiler oldu’’


Has Parti İl Başkan Yardımcısı Rami Meşe ise, türlü politikalar ile hekimler ve diğer sağlık çalışanlarının, büyük çarkın kimliksiz bir dişlisi haline getirildiğini savunarak, ‘’Çeşitli şekillerde bireysel veya örgütlü olarak direnmeye çalışan hekimler ise hükümet tarafından halka hedef olarak gösterilmeye başlandı. Ölçüsüz vaatlerle kandırılan kitleler içindeki kendini bilmez bazıları için hekimleri bütün kötülüklerin kaynağı ve öfkenin hedefi haline getirmek kolaylaştı.’’ dedi.


Meşe, Gaziantep'te Göğüs Cerrahisi uzmanı Op Dr. Ersin Arslan’ın bir hasta yakını tarafından öldürülmesinin bardağı bu anlamda taşıran son damla olduğunu belirterek, ‘’Bu politikaların, hekimleri düşürdüğü kabul edilemez durum, daha önce AK Parti'ye yakın duran hekimler tarafından da net olarak anlaşıldı. HAS Parti olarak, sağlıktaki ticarileşme, piyasalaştırma, özelleştirme politikalarının ve çalışanları büyük sermayedarların kölesi haline getiren tüm uygulamaların karşısındayız.’’ şeklinde konuştu.


Karacabey Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcıları Şahin Kılıçlı, Aziz Akova ve Necat Özkan da, Has Parti’nin gerçekleştirdiği bu anlamlı ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.


Has Partililer, hastanede şiddet gören Dahiliyeci Dr. Mehmet Sakar ve Diş Hekimi Dr. Gülşah Yılmaz ve hastanedeki tüm personeli ziyaret ederek karanfil hediye ettiler.