Gençlere Tebrikler « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

Gençlere Tebrikler

Bu haber 29 Mayıs 2012 - 9:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Muğla, Bodrum’da geçtiğimiz yıl 19 Ekim günü, ABD savaş gemisinden inen askerlerden birinin başına çuval geçirilmesi olayına karıştıkları iddiasıyla, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi 8 gencin yargılanmasına, geçen ay Bodrum 3’ncü Asliye Ceza Mahkemesinde başlandı. Bu 8 gence, savcı tarafından 16 yıl, 4 aya kadar hapis cezası verilmesi talep edildi. Bu talep, TCK’nın 109 ve 125’nci maddeleri uyarınca ‘’hürriyeti tehdit ve hakaret’’ suçlarından talep edildi.


Gençlerin bu hareketi, 2003 yılında ABD askerleri tarafından kurulan bir komplo sonucu, askerlerimizin başına Süleymaniye’de çuval geçirilmiş ve bu eyleme tepki olarak gerçekleştirilmiştir.


Sayın subayım, keşke Süleymaniye’de askerlerinle beraber conilerle çarpışarak ölseydiniz de, Türkiye ve Türk askerine böyle bir kara leke sürülmeseydi. Tarih sizi affetmeyecektir.


Askerimizin başına çuval geçiren ABD subayına soruşturma dahi açılmamıştır. Daha sonra terfi ettirilerek, Irak’taki ABD askerlerinin kumandanı yapılmıştır. Bizim hükümet yetkililerimizde daha sonra bu subayla resmi görüşmeler yapmıştır.


Her olaya bağırıp, çığıran, gazetelere, köşe yazarlarına, iş adamlarına hakaretler eden başbakan, çuval geçirme olayından sonra, ‘’ABD’ye nota verecek misiniz?’’ diye sorulduğunda, ‘’Bu müzik notası mı? Verilmez’’ demişti.


Dönemin Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök ise, ‘’Çuval geçirme işlemi ABD askerinin rutin bir uygulaması, suç olarak görülemez’’ demişti.


Her iki yöneticimizde her halde Atatürk’ten hiç feyiz almamışlar. Yazık hemde çok yazık. Amerikan emperyalizminin emrine giren bu yöneticilerimizi şiddetle kınıyorum. GK Başkanı da, başbakan da, Türkiye menfaatlerini savunamayan yöneticiler olarak tarih önünde daima kara leke olarak anılacaklardır.


Siz sayın savcım, kraldan daha çok kralcısınız. Bu 8 gence 16 yıl, 4 ay hapis isteyeceğinize, idamlarını isteseydiniz. Şimdi terfi basamaklarını çok hızlı çıkarsınız da, idam isteseydiniz her halde HSYK’ya seçilirdiniz.


Amerikan conisi, bizim Mehmetçiğimizin başına çuval geçirince suç olmuyor, fakat, vatan ve milliyetçilik ruhu içinde tepki gösteren ve coninin başına çuval geçiren gençlerin yaptığı suç oluyor.


Sevgili gençler, sizi gönülden kutluyorum. Sizler var olduğunuz, milliyetçilik ruhu yaşadığı müddetçe vatanımız yaşayacaktır. Bayrağımız göklerde dalgalanacaktır. Bağımsız Türkiye tarih boyunca var olacaktır.     

casino siteleri