Bu nasıl “acil” servis! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Bu nasıl “acil” servis!

Bu haber 29 Mayıs 2012 - 9:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey 3 Nolu Gazi Mahallesi Aile Sağlığı Merkezinde görevli Aile Hekimi Doktor Tuncay Çağlar (38), 78 adet hap içerek intihar etmek istedi.


Eşiyle ayrı yaşadığı öğrenilen Dr. Tuncay Çağlar’ın intihara teşebbüsü, kendisine ulaşamayan arkadaşlarının durumu polise bildirmesiyle ortaya çıktı. Gazi mahallesi Karacabey bloklarında oturan Çağlar’ın evine gelen polis ekipleri, kapıyı açarak içeri girdiklerinde Çağlar’ı baygın halde buldu.


Ambulans gelmeyince taksiyle götürdüler!


Hemen 112 acil servisi arayan polis ekipleri, Karacabey’de bulunan iki ambulansında Bursa’da olması ve olay yerine Mustafakemalpaşa’dan ambulans sevk edilmesi nedeniyle Dr. Çağlar’ı ticari taksiyle Karacabey Devlet Hastanesine götürdüler.


Ambulans 45 dakika sonra geldi!


Karacabey Devlet Hastanesinde ilk müdahalesi yapılan ve midesi yıkanan Dr. Çağlar, 45 dakika sonra Mustafakemalpaşa’dan gelen ambulansla Bursa Tıp Fakültesine sevk edildi.


Bu nasıl acil servis?


Karacabey’in nüfusuna göre ambulans sayısının yetersiz olduğunu söyleyen vatandaşlar ve bazı doktorlar, ‘’İki olay oluyor ambulans müdahale ediyor ama üçüncü olayda ambulans yok. İşte bunu bugün yaşadık. İnsan hayatı bu kadar ucuz mu? Mustafakemalpaşa’da bir vatandaş kalp krizi geçiriyor Karacabey’den ambulans gidiyor. Karacabey’de acil bir vaka oluyor, Mustafakemalpaşa’dan ambulans geliyor. Yazıklar olsun böyle sisteme.’’ diyerek yaşananlara tepki gösterdiler.


Elveda kızım!


Bu arada, eşiyle ayrı olduğu öğrenilen ve annesiyle Bursa’da yaşayan 6 yaşındaki kızı Beren’e bir mektup bırakan baba Tuncay Çağlar, ‘’Elveda kızım. Gitmek zorunda kaldım, ama seni yanımda götüremezdim, ne olur beni affet.’’ diye yazdı.


Durumu ciddi!


Olayın ardından Tıp Fakültesine kaldırılan Dr. Çağlar’ın, şuan Medikal Park Hastanesinde yattığı ve sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.