Sütaş ve üniversite işbirliğine Danimarkalı ortak « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Sütaş ve üniversite işbirliğine Danimarkalı ortak

Bu haber 25 Mayıs 2012 - 10:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Uludağ Üniversitesi ve Sütaş arasında 16 yıldır süren işbirliği, Kuzey Avrupa’nın süt hayvancılığı, yem ve süt teknolojileri alanında en köklü eğitim kurumlarından biri olan Danimarkalı Kold Koleji ile 23 Mayıs 2012’de imzalanan protokolle uluslararası bir boyut kazandı.


Uludağ Üniversitesi’nde imzalanan protokolle; Süt Hayvancılığı, Süt ve Yem Teknolojileri alanlarında karşılıklı deneyim ve bilgi birikimlerinin paylaşılması, yeni eğitim modülleri ve iş süreçlerinin geliştirilmesi, eğitim, üretim, uygulama, araştırma alanlarında uluslararası işbirliklerine imza atılması, öğrenci, öğretim üyesi ve teknik elemanlar arasında akademik ve kültürel etkileşimin sağlanması amaçlanıyor.


İmza töreninde konuşan Sütaş Grubu Başkanı Muharrem Yılmaz, Uludağ Üniversitesi’yle 16 yıldır süren süt teknolojilerinin ve süt hayvancılığının gelişimine yönelik eğitim çalışmalarının 123 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Danimarka Kold Koleji’nin de katılımıyla uluslararası boyuta taşınmasından duyduğu memnuniyeti belirterek,


“Sütçülüğe gönül vermiş öğrencilerimizin, öğretim kadrolarının ve teknik elemanların uluslararası alanda deneyim sahibi olmaları, sektörün gelişimini hızlandıracak ve uluslararası rekabet gücü kazanmasını sağlayacaktır.” dedi.


Sütaş’ın ‘Ottan Süte’ entegre iş modeli kapsamında eğitimin önemine değinen Yılmaz; Uludağ Üniversitesi’yle sürdürdükleri ortak çalışmalarla hem süt ve süt ürünleri sektörüne ilginin hem de bu sektördeki insan kaynağının kalitesinin artmasını sağlamaya çalıştıklarını belirtti. Yılmaz sözlerine şöyle devam etti:


“Sektörümüzün iyi yetişmiş Meslek Yüksek Okulu öğrencileriyle gelişeceğine inanıyoruz. Bu bakımdan Karacabey Meslek Yüksek Okulu bizim için çok önemli ve çok kıymetli. Karacabey’deki Uygulamalı Süt Hayvancılığı Eğitim Merkezimizde süt hayvancılığı ve süt teknolojileri öğrencilerinin uygulamalı dersleri için fabrikalarımızın, çiftliklerimizin kapılarını öğrencilerimize açtık. 2011 yılında başlattığımız “Sütaş MYO Bursu” ve “Sütaş Eğitimde Başarı Desteği” programı çerçevesinde öğrencilerimizin öğrenim süreleri boyunca başarılarını ödüllendiriyor ve daha iyi eğitim ve gelişim imkanlarına kavuşmaları için onları destekliyoruz.”

casino siteleri