PTT muhtarları uyardı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

PTT muhtarları uyardı

Bu haber 25 Mayıs 2012 - 10:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey PTT Şube Müdürlüğü, köy ve mahalle muhtarlarına 7201 sayılı Tebligat Kanununda yapılan düzenlemeler kapsamında bilgilendirmede bulundu.


Karacabey PTT Şube Müdürü Turcan Dursun önderliğindeki seminere muhtarların ilgisi beklenenin altında kalırken, konunun çok önemli olduğunu vurgulayan Müdür Dursun, yenilenen Tebligat Kanunu’nun çok iyi algılanması gerektiğini söyledi.


Tebligatın ilgili kişiye gününde ve zamanında ulaştırılması gerektiğini dile getiren Dursun, bu konuda kanunun köy ve mahalle muhtarlarına önemli görevler yüklediğini kaydetti.


Tebligatın hukuki sonuçlar doğurması nedeniyle çok önemli olduğunu ifade eden PTT Müdürü Turcan Dursun, “Tebligat kanununda, kurumumuza verilen yetkiye istinaden posta kanalıyla tebligat işlemleri yürütülmektedir. Muhtarlar, kanunun uygulanmasında bizlere yardımcı oluyorsunuz. Tebligatların adrese ulaştırılmasında zaman zaman sıkıntılar yaşıyoruz. Bu nedenle, tebligat dağıtım hizmetlerinin herhangi bir aksaklığa meydan verilmeden yürütülmesi, adli, idari iş ve işlemlerde gecikmelere neden olunmaması çok önemlidir” dedi.


Muhtarların Tebligat konusunu çok iyi anlaması gerektiğini belirten Dursun, aksi halde kanuni yönden yaptırımlarla karşılaşabileceklerine dikkat çekti.

casino siteleri