Destekleme icmalleri askıda « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Destekleme icmalleri askıda

Bu haber 25 Mayıs 2012 - 10:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, 21 Mayıs 2012 tarihi itibariyle Bursa Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliğine üye olan küçükbaş hayvan yetiştiricilerine ait 2011 yılı desteklemeleri içeren “İcmal 1” listelerinin beş gün süreyle askıya çıkarıldığını duyurdu.


Konuyla ilgili bir açıklama yapan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdoğan Ceylan, “Üreticilerimizin mağdur olmamaları için askı süresi içerisinde destekleme icmallerini kontrol ederek, varsa itirazlarını dilekçe ile müdürlüğüne yapmaları gerekmektedir” dedi.


Yem bitkileri destekleme başvuruları


Karacabey Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, “2012 yılı Yem Bitkileri Destekleme” müracaatlarının da başladığını belirtti.


Fiğ başvurularının İlçe Müdürlüğünde alındığını kaydeden İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdoğan Ceylan, makta ve arazi kontrollerinin yapılmakta olduğunu söyledi. Ceylan, Karacabey’de fiğ silajı yapımının her geçen yıl arttığını gözlemlediklerini ifade etti.


Desteklemeden yararlanmak isteyen üreticilerin 2012 yılına ait Ç.K.S. dosyalarını yaptırdıktan sonra İlçe Müdürlüğüne başvurabileceklerini duyuran Ceylan, “Üreticilerimizin mağdur olmamaları için başvurularını zamanında yapmaları ve arazi kontrolü sırasında köylere gelen İlçe Müdürlüğü personeline yardımcı olmalarını istiyoruz” diye konuştu.