Avil”den delegelere mektup « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

Avil”den delegelere mektup

Bu haber 25 Mayıs 2012 - 10:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

24 Nisan 2012 tarihinde yapılan ve ardından iptal edilerek 29 Mayıs 2012 tarihine ertelenen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ilçe başkanlığı seçimlerinde yeniden aday olacağını açıklayan CHP Belediye Meclis Üyesi Gönül Avil, yaklaşan kongre öncesi delegelere mektupla çağrıda bulundu.


‘’Ben, CHP’nin her kademesindeki temsilcilerin, kongre delegelerinin ve partimin sade üyelerinin olağanüstü desteğiyle CHP ilçe başkanlığına aday oldum’’ diyen Gönül Avil, delegelere gönderdiği mektupta şu görüşlere yer verdi;


‘’Ben yola çıkarken ilkem şuydu; ‘Bizim yönetimimiz kimseyi ötekileştirmeyecektir. Bizim yönetimimiz önce tüm partililerimizi ve halkımızı kucaklayacaktır’ demiştim. Yönetim oluştururken önceliğimde buydu. Bu partide barışı, dayanışmayı ve güveni hedefleyen, bütün gücünü yerel seçime harcamak isteyen bir yönetim vazgeçilmezimdir.


24 Nisan 2012 günü CHP’li delegelerin huzuruna çıktık, 224 delegenin 198’i kongreye katıldı. Dosta, düşmana CHP böyle kongre yaparmış dedirttik. Bunu dedirten güç, CHP’nin tabanının ve siz değerli delegelerin gücüydü. Kongre sonunda CHP genel merkezinden, sokaktaki insana kadar toplumdan büyük destek aldım.


Ne yazık ki kongre gündeminin gazetede yayınlanmaması, bazı delegelerce itiraz konusu yapıldı. İlçe seçim kuruluda bu itiraz üzerine kongrenin seçim maddesini iptal ederek, seçimin 29 Mayıs 2012 günü yapılmasına karar verdi.


CHP, şu bir aylık dönem içinde Karacabey’de hiç hak etmediği bir süreç yaşadı. Bazı arkadaşlarımız tarafından CHP, Karacabey ve Bursa basınında çiklet gibi çiğnendi. Bu dönemle ilgili benimde söyleyeceklerim vardı. Ben partimi, basına siyasi malzeme yapmak istemedim. Kamuoyunda partimizle ilgili, kavgalı bir parti izlenimi doğmaması için azami çaba gösterdim.


KOL KIRILI YEN İÇİNDE KALIR


‘Kol kırılır yen içinde, baş yarılır fes içinde kalır’ ilkesiyle hareket ettim. Partime olan büyük sevgim ve bağlılığım da bunu gerektiriyordu.


İNSANLAR GEÇMİŞİ SATAR, GELECEĞİ SATIN ALIR


Değerli delege arkadaşım. Siyasette geçerli bir söz vardır. ‘İnsanlar geçmişi satar, geleceği satın alır’. Bu sözde geçmişi inkar yoktur. Ama siyasetin öncelikli hedefi topluma gelecek umudu vermektir. Ancak ve ancak topluma gelecek umudu veren partiler iktidar olur.


Değerli delege arkadaşım, 24 Nisan’da gösterdiğimiz dayanışmayı, güç birliğini, gelin Atalarımızın İstanbul’u fethettiği bu büyük günde 29 Mayıs’ta bir kez daha dostlarımıza ve siyasi rakiplerimize karşı gösterelim. Güç birliği içinde, şölen havasında gerçekleştireceğimiz kongremizle dostlarımızın yüreğine güven ve umut aşılayalım.


Bana ve yönetimime destek olun, partimizin Karacabey’de ‘gören gözü, duyan kulağı, konuşan dili ve emek harcayan bedeni’ olalım. Gücümüzü ve enerjimizi dışa dönük harcayalım. Partimizin yücelmesi, yerelde ve genelde iktidar olması için hep birlikte çalışalım. Her CHP’linin evine gelir gibi gelebildiği bir parti, iç çekişmelerin ve kavgaların son bulduğu, güven, sevgi ve dayanışmanın egemen olduğu bir ilçe örgütü yaratalım.


Kongrenin sahibi delegelerdir. Artık son söz ve karar sizin, vereceğiniz karara saygım sonsuzdur. Bir bayram, bir şölen havasında geçmesini dilediğim 29 Mayıs 2012 saat 13:00’te Kent Meydanı nikah salonundaki kongremizi onurlandırmanızı bekler, şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür eder, saygılarımı sunarım.’’

casino siteleri