Ramazan”ın habercisi üç aylar başladı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

Ramazan”ın habercisi üç aylar başladı

Bu haber 22 Mayıs 2012 - 10:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Arınma, bağışlanma ve ibadette yoğunlaşma ayları olarak bilinen üç aylar bugün başlıyor.


Kameri aylar olan ve dinimizde büyük önem atfedilen üç aylar, bugün başlıyor. Üç ayların ilk ayı Recep'in ilk perşembe gününde de Regaip Kandili kutlanacak.


Konuyla ilgili açıklamada bulunan Karacabey Müftüsü Hikmet Yazıcı, ‘’Bilindiği üzere dini hayatımızın en önemli zaman dilimlerinden olan mübarek üç aylara bugün itibariyle girmiş bulunmaktayız.


Üç aylar, manevi hayatımızı aydınlatan, kişisel durumumuzu sorgulama fırsatı veren ve yanlışlarımızı düzeltme imkanı sağlayan önemli bir dönüm noktasıdır.


Kandil adını verdiğimiz beş mukaddes geceden üçünü (Regaip, Miraç ve Berat) barındıran üç aylar, bugün başlayan mübarek üç ayların bütün vatandaşlarımıza, aziz milletimize ve İslam alemine hayırlı ve mübarek olmasını, insanlığın barış ve hidayetine vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz eder, saygılar sunarım.’’ dedi.

casino siteleri