Bursaspor Taraftarını Kutluyorum « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Bursaspor Taraftarını Kutluyorum

Bu haber 22 Mayıs 2012 - 10:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

TS-FB maçındaki saha içi olaylar ve FB-GS şampiyonluk maçı sonrası saha içi ve dışındaki olaylar beni futboldan soğuttu, hatta nefret ettirdi. Bundan sonra Türk takımlarının kendi aralarında yapacakları maçları seyretmeyeceğimi ifade etmiştim.


16 Mayıs Çarşamba akşamı FB-BS Türkiye kupası final maçını izlemedim.


TV’ler arasında gezinirken FB-BS maçının son 3-5 dakikasında tesadüfen maçı gördüm ve izledim. Maç 4-0 FB lehine devam ediyordu. Bursaspor’un maçı kurtarması artık mümkün değildi. Buna rağmen BS taraftarları hiçbir taşkınlık yapmadan takımlarını, BS atkıları ile destekliyor ve tezahürat yapıyordu.


Maçın bitiş düdüğü ile beraber kupayı alan FB’yi alkışladılar. FB futbolcuları da bu alkışlara karşılık, BS taraftarlarının karşısına giderek saygı ve selamlarını gösterdiler. Daha sonra BS ve FB futbolcuları birbirlerini kutladılar.


Özlediğimiz tabloydu, o ne güzel doyumsuz tabloydu. Uzun yıllar böyle şahane bir enstantaneyi seyretmemiştim.


BS taraftar ve futbolcularını, bu centilmenlik örneğinden ötürü kutluyorum. Teşekkürlerimi sunuyorum.


Futbol temaşa oyunudur. Yenmek, yenilmek ve berabere kalmak gibi sonuçları vardır. Futbolcular ve sağduyu sahibi taraftarlar bunun bilincindedir. Buna göre hareket ederler. Her taraftar tuttuğu takımın galip gelmesini ister fakat bu her zaman mümkün değildir. Her takımın taraftarları vardır ve olacaktır. Bu taraftarlar birbirine daima saygılıdır. Yeter ki aralarına nifak tohumları saçılmasın.


Kulüp başkaları ve yöneticileri ile TV’deki spor yorumcularını sağ duyuya davet ediyorum. Taraftarları tahrik etmesinler, taraftarlar arasına dinamit koymasınlar.


Bir TV programında E.T.’yi izledim. Herhalde yorumculuğu bırakmış, manav olmuş ve terazi ile patlıcan, kabak tartıyordu. Lanet olsun dedim ve TV’yi kapattım. İkinci gün arkadaşlardan öğrendim ki, mesleğini yine değiştirmiş aşçılığa soyunmuş ve cacık yapmış.


M.A.B.’de TV programında FB-GS şampiyonluk maçı için, ‘’Şampiyonluk kanlı mı olur, kansız mı olur!’’ demiş.


Bunlar spor yorumculuğu mudur, yoksa taraftarları tahrik edip, birbirine düşürüp, kavga etmesini sağlayan, taraftarlar arasına nifak tohumu saçan insanlar mıdır?


Takdir hakkı siz okuyucularımındır.