Bu Nasıl Futbol? « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

Bu Nasıl Futbol?

Bu haber 18 Mayıs 2012 - 10:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Fenerbahçe’nin eski taraftarı olarak Galatasaray’ın şampiyonluğunu kutluyorum. Şampiyonluklarını doyasıya kutlasınlar.

 

Ben 60-65 senedir FB taraftarıyım. Amatörce futbol oynadım. Futbolda yöneticilik yaptım. FB-GS şampiyonluk maçından sonra FB taraftarlığını bıraktım. Artık hiçbir takım taraftarı değilim. Bundan sonra Türk takımlarının kendi aralarında yaptığı hiçbir maçı izlemeyeceğim.

 

Cumartesi günü maçı izledim, gecede TV’leri izledim. Futboldan nefret ettim, insanlığımdan utandım. Bütün dünyaya rezil olduk. Pazar günü, ne gazete okudum nede TV izledim.

 

Sayın takımların yöneticileri kendi başarısızlıklarını örtmek için, rakip takımlara söylemediğinizi bırakmıyorsunuz. Tribünlere oynuyorsunuz, taraftar düşmanlığı yaratıyorsunuz. Genç taraftarlarda birbirinin boğazını sıkıyor. Yöneticiler; bırakın düşmanca demeçleri ve Hacivat-Karagöz oyunlarını.

 

Sayın TS-FB hakemi, maçın üçüncü dakikasında TS’li futbolcunun FB’li futbolcunun kasti olarak ayaklarını kırmaya teşebbüs hareketine ses çıkaramıyorsanız, yine TS oyuncusunun, FB oyuncusuna topsuz alanda hayalarına ve karnına atmış olduğu tekmeye (ki ölüme teşebbüs hareketidir) kırmızı kart gösteremiyorsanız, yazıklar olsun size, hakemliği bırakınız. Futbol Federasyonu bu hakemin görevine son vermez, hakemlik için görev de verirseniz, size de yazıklar olsun. Bundan sonra maçlarda kan da akabilir.

 

FB-GS maçının kırılma anı Dia’nın ikinci sarı karttan atılmasıdır. Dia’nın yaptığı top çalma hareketi faul ise bizim maçlarda görülen kasti hareketlerden sonra verilecek, sarı ve kırmızı kartlarla sahada futbolcu kalmaz. Dia’nın yaptığı harekette yakışık almadı, takımı on kişi bıraktı. Bu dakikalarda FB akın üstüne akın düzenliyor, her an golü bulabilir, şampiyonluğu da alabilirdi. GS’de kendi sahasına çekilmiş, gol yememeye çalışıyor, çünkü beraberlik şampiyonluk için yetiyordu.

 

Siz FB taraftarları, her sene şampiyon olacaksınız diye bir kaide yok. Her takım şampiyonluğa oynuyor. Her yıl ancak bir takım şampiyon oluyor. Seneye Arena Stadında belki şampiyonluk maçını bu iki takım oynayabilir ve FB’de şampiyon olabilir. Terör estirmeye hiçbir taraftarın hakkı yok, stat koltuklarını kıramaz, bıçak, çakmak atamaz, takımına zarar veremez, sahasını kapattıramaz, para cezasına mahkum ettiremez.

 

Ey FB taraftarı fanatikler, taraftarlık dışında kulübünüze hiçbir katkınız var mı? Maçtan önce dışarıda içki içeceksiniz, maçta küfürler edeceksiniz, koltukları kıracaksınız. Bütün takımların fanatiklerine, yaptığı suçlardan dolayı en ağır cezalar verilmelidir.

 

Maça giremeyen fanatikler, dışarıda içki, bali, esrar içeceksiniz, benzin istasyonuna molotof atacaksınız, dükkanları, işyerlerini talan edeceksiniz, polis araçlarını devireceksiniz, araç içindeki kadını, çocuğu dövmeye kalkacaksınız. Siz kimsiniz, ne yapmak istiyorsunuz. Yetmediyse İstanbul’u yangın yerine çevirseydiniz. Sizin insanlıkla ilginiz var mı, size insan denilebilir mi?

 

Statlara alkollü seyirci alınmamalıdır. On kamera maçı tespit ediyorsa, yirmi kamera seyirci hareketlerini kontrol etmelidir. Taşkınlık yapan her seyirci anında emniyet güçlerince etkisiz hale getirilmelidir. En ağır cezalar verilmelidir.

 

GS’nin şampiyonluk kupasını, FB stadında alması kadar doğal bir şey olamaz. Maç orada oynanmıştır. Kulüp başkanları orada, federasyon başkanı orada, vali, emniyet müdürü orada. Kupanın nerede verileceğine karar veremiyorlar. Başbakana müracaat ederek kupayı verebiliyorlar.

 

Yazık, çok yazık, işte bizi bunlar yönetiyorlar.      

casino siteleri