Mini mini birlerin okuma bayramı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Mini mini birlerin okuma bayramı

Bu haber 18 Mayıs 2012 - 10:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şehit Serkan Şahin İlköğretim Okulu 1. sınıf öğrencileri, okuma yazmayı öğrenmenin mutluluğunu “Okuma Bayramı” programında aileleri ile paylaştı.


Öğrenciler bu mutlu günlerinde, Karacabey Ticaret Borsası konferans salonunda düzenlenen etkinlikte salonu dolduran misafirlere heyecanlı ve keyifli dakikalar yaşattılar.


Karacabey İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Arı, Okul Müdürü Menderes Girgin, çok sayıda öğretmen ve öğrenci velisinin katılımı ile gerçekleşen ‘okuma bayramı’, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, 1.sınıf öğrencilerinin slayt gösterisiyle devam etti.


Programda konuşan okul öğretmenlerinden Kemal Duran,’’1. sınıfa başlayan öğrenciler, anne ve babalarının elini tutarak okula gelirler. Heyecanla sıralara otururlar. Günler, haftalar, aylar geçer. Öğretmenlerinin anlattığı masalları, öyküleri dinlerler. Toplama, çıkarma işlemleri yaparlar, şarkılar, marşlar öğrenirler. Boyalı kalemlerle resimler çizerler.


Elleriyle havaya, tahtaya, deftere yazılar yazarlar. Güler, oynarlar. Aldıkları eğitim ve öğretimle hayata hazırlanırlar. Sıra, aldıklarının karşılığını gösterme sırasıdır. O gün, onlar için bayramdır. Bu bayramın adı ‘Okuma Bayramı’dır’’ dedi.


Öğretmenleri Hatice Sarı ve Kemal Duran tarafından yıl boyunca öğrendikleri becerileri izleyicilerle paylaşan 44 minik öğrenci, heyecanlarını gizleyemedi. Okuma bayramında görevlerini zevkle yerine getiren öğrenciler büyük alkış toplarken, ailelerin mutluluğu gözlerinden okunuyordu.


Program, okunan şiirler, piyes, müzikli dans gösterileri, oyunlar ve 1.sınıf marşının söylenmesiyle sona erdi.


Program sonunda konuşan, Okul Müdürü Menderes Girgin de, günün önemine dikkat çekerek, başta öğretmenleri Kemal Duran ve Hatice Sarı olmak üzere, bütün katılımcılara teşekkür etti.


Girgin, konuşmasının ardından, 1. sınıf öğrencileri için hazırlanan ‘okuma bayramı hatırası madalyalarını’ öğrencilere takdim etti. Programda ayrıca, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Arı tarafından, 1. sınıf öğretmenleri Hatice Sarı ve Kemal Duran’a günün anısına plaket verildi.