Bulgaristan haraç kesiyor! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Bulgaristan haraç kesiyor!

Bu haber 18 Mayıs 2012 - 10:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bulgaristan'ın, transit geçen her yolcudan aldığı vize parasını eleştiren Has Parti İl Başkanı Ali Mollasalih, bunun bir 'haraç' uygulaması olduğunu söyledi.


Beraberindeki heyet ile Rumeli Dernekleri Federasyonu (RUDEF)'nu ziyaret eden Mollasalih, yaptığı açıklamada hemşehri derneklerinin önemine dikkat çekerek, aynı zamanda yurtdışında faaliyet gösteren dernekleri birer lobi kuruluşu olarak gördüklerini ifade etti.


Halklar arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinde en büyük katkının sivil toplum kuruluşları tarafından sağlandığını anlatan Mollasalih, “”Rumeli'deki kardeşlik bağlarımızın güçlendirilmesi, kültür ve kimliğin korunması, orada kalan mirasın hatırlanması ve canlandırılması hemşehri derneklerimizin en önemli misyonlarıdır.”” dedi.


Açıklamasında, Rumeli'ye seyahat eden vatandaşların yaşadığı sıkıntıları dile getiren Mollasalih, Bulgaristan'dan transit geçiş yapan her yolcudan 75 Euro vize ücreti alındığını açıklayarak, alınan ücreti 'haksızlık' olarak niteledi.


Transit geçişlerde, araç başına yalnızca makul bir otoyol ücretinin olması gerektiğini söyleyen Mollasalih, 4 kişilik bir aileden örnek vererek, bir ailenin geçişinin 300 Euro’ya mal olduğunu kaydetti.


Mollasalih, vatandaşın bu uygulamayla mağdur edildiğini söyleyerek, alınan ücretin bir 'haraç' uygulaması olduğunu öne sürdü.


Yapılan ziyaretten memnuniyetini dile getiren RUDEF Başkanı Şuayip Toprak, ziyaretin sonunda Mollasalih'e federasyonlarının flamasını takdim etti.

casino siteleri