Lanetli insanlar mı, topraklar mı? « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Lanetli insanlar mı, topraklar mı?

Bu haber 15 Mayıs 2012 - 10:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geçen gün gazetelerde bir yazı okudum. Suudi Arabistan Büyük Müftüsü Şeyh Abdülaziz el eş-şeyh ‘’kızların 10 yaşında bile evlenmeye hazır olabileceğini’’ iddia ediyor. ‘’Annelerimiz ve büyükannelerimiz 12 yaşına bile gelmeden evlendiler, o yaşta dahi evlilik görevlerinin tümünü yerine getirdiler de’’ demiş. Suudi krallığı evliliğe yaş sınırı getirebilmesi için ulemayı ikna etmeye çalışıyormuş.

 

Mısır Ulusal Kadın Konseyi de, İslam ağırlıklı meclise başvurarak ‘’14 yaşındaki kızların evlenmesi ve erkeğin eşiyle öldükten altı saat sonraya kadar cinsel ilişkiye girmesine, kadınında erkeği öldükten sonra cinsel münasebette bulunabilmesine olanak tanıyan yasaların’’ iptalini istemiştir.

 

Her bir Ortadoğu ülkesinde kan gövdeyi götürüyor. Her gün yüzlerce insan ölüyor. Toplu olarak suikastlar düzenleniyor. Cami içinde, cami çıkışında insanlar katlediliyor.

 

Yoksa bu topraklar mı lanetlidir? Bütün semavi dinlerin peygamberleri, bu topraklardan çıkmıştır. İnsanlara doğru yolu göstermek için. Tarih boyunca sadece Osmanlı yönetimi döneminde huzur bulmuşlar, bunun dışında hep kan akmıştır. Dinimizin ana teması ‘’Allah’ın verdiği canı Allah alır’’. Neden bunu uygulamıyorlar.

 

Yukarıdaki sapıklığa bakınız. 10 yaşındaki insan, çocuktur, sübyandır, sokakta oyun oynama yaşındadır. Bedensel ve zihinsel olarak evlenme yaşına gelmemiştir. Evlenme mesuliyetini yüklenemez.

 

Arap dünyasının tek düşüncesi, ‘’uçkuraltı’’ mıdır. Çok eşlilikte serbest, 10-15-20 yaşındaki 5-10 tane kızı haremine al, onunla evlen, yaşın elli olmuş, altmış olmuş mühim değil. Nasıl olsa 25-30 yaşlarında yardımcı oğulların vardır. Villanda yaşa, nasıl olsa petrol gelirleri hepinize yeter.

 

Bizde herhalde Arap dünyasına özendik. Başbakan emretti. ‘’Dindar gençlik yetiştireceğiz’’, ‘’kindarda olabilirsiniz’’ dedi. Dindar gençlik gelecekte fanatik dindarlar yaratacaktır. Onlarda yetkili olunca, ‘’Türkiye medeni kanunda yönetilemez, şeriat kanunlarıyla yönetilmelidir. Çok eşli yasalar uygulanmalıdır’’ diyebilirler.

 

Milli Eğitim Bakanlığının Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği Taslağına göre, ‘’öğrenciyken evlenenlerin kayıtları da silinmeyecektir’’ kararı alınmıştır. Yani öğrenciyken evlenmeye engel yok, erken yaşta da evlenebilirsiniz, demek istiyor.

 

Büyük ATAM, şimdi seni daha çok anlıyorum. Daha çok seviyorum. Sen eşsiz bir insanmışsın. Ülkemi kurtardıktan sonra medeni kanunu da çıkarmışsın. Ülkemizi Arap aleminin dışına atmışsın. Çokta güzel yapmışsın.

 

Seni sevmeyen yobazlar, meğer bunun için sana bu kadar çok kızıyorlarmış.      

casino siteleri