Annelere “has” ziyaret « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

Annelere “has” ziyaret

Bu haber 15 Mayıs 2012 - 10:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Halkın Sesi Partisi Karacabey İlçe Kadın Kolları, hastanedeki anneleri ziyaret etti.


İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevin Kuvan önderliğinde yönetim kurulu üyeleri, Devlet Hastanesindeki anneleri ziyaret ederek karanfil hediye ettiler.


Has Parti Karacabey Kadın Kolları Başkanı Sevinç Kuvan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ailenin toplumun en önemli unsurlarından biri olduğunu belirterek, ‘’Bu anlamda annelere büyük görevler düşüyor. Aileyi ayakta tutmak için her türlü fedakârlığa katlanan annelerin hakkı asla ödenemez.’’ dedi.


Annelerin bizim kültürümüzde ve medeniyetimizde her zaman büyük değer gördüğünü ifade eden Kuvan, şöyle devam etti; ‘’Bizler, ‘Cennet anaların ayakları altındadır’ diyen ve onlara en yüksek değeri veren bir inancın mensuplarıyız. Hem dinimiz hem de gelenek ve göreneklerimizde annelerin önemine her zaman dikkat çekilmiştir. Ancak onlar, hayatta çok büyük zorluklarla ve büyük acılarla mücadele etmek zorunda kalmaktadır.


Annelerin yaşadığı önemli sorunların başında ekonomik zorluklar gelmektedir. Bugün anneler, ülkemizde yaşanan gelir adaletsizliği ve işsizlik yüzünden yoksullukla mücadele etmek zorunda kalmaktadır. Annelerin eşlerine destek olmak ve ailelerini ayakta tutmak için çok zor şartlar altında çalışmak zorunda kaldığını görüyoruz. Sadece anneler değil, babalar ve çocuklar da ülkemizde yaşanan yoksulluktan etkilenmekte, bu zor yaşam koşulları birçok ailenin parçalanmasına neden olmaktadır.


Anneler bir gün değil yılın her gününde hatırlanması gerekir. Fedakârlıkların en yücesini gösteren şehit anneleri başta olmak üzere tüm annelerin ve Karacabeyli annelerimizin gününü kutluyor, onlara sağlıklı mutlu bir yaşam diliyoruz’’

casino siteleri - slot siteleri