Aşureler İMKB”den « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Aşureler İMKB”den

Bu haber 11 Mayıs 2012 - 10:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi tarafından geleneksel olarak her yıl gerçekleştirilen aşure etkinlikleri çerçevesinde, Karacabey’de bulunan ilköğretim ve liselere aşure ikramı yapıldı.


Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanının öncülüğünde, okulun Gıda Teknolojileri alanı öğrencileri ve Bilişim Teknolojileri alanı öğretmen ve öğrencileri tarafından organize edilen etkinlikte, Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı öğrencileri tarafından pişirilen 1500 kişilik aşure, ilçede bulunan Halk Eğitim Merkezi, Öğretmenevi ve Mesleki Eğitim Merkezi de dahil olmak üzere, ilköğretim ve liselerde görev yapan tüm personele, okul öğretmenleri tarafından götürülerek ikram edildi.


Yapılan etkinlikle ilgili olarak açıklamada bulunan İMKB Okul Müdürü Vedat Kırbaş, ‘’Yaklaşan eğitim öğretim yılı sonu başta olmak üzere, hem de içinde bulunduğumuz haftaya binaen böyle bir etkinlik yapmaya karar verdik. Aşure olarak yapmamızın da tabi özel bir sebebi var. Aşure paylaşmaya, yardımlaşmaya, bolluk ve berekete en güzel örneklerden bir tanesidir. Çünkü bu etkinlik tamamen öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin minicik katkılarının çoğalarak 1500 kişilik bir yemeğin hazırlanmasına vesile olmuştur. Bu da ‘birlikten kuvvet doğar ve damlaya damlaya göl olur’ sözünün ne kadar değerli olduğunun bir göstergesidir. Öğrencilerimizde bu bilinci aşılayabildiysek ne mutlu bize’’ şeklinde konuştu.