Öğrenciler her köye bayram getirdi « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Öğrenciler her köye bayram getirdi

Bu haber 08 Mayıs 2012 - 10:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Seyran İlköğretim Okulu tarafından uygulamaya konulan 'Her Köyde Bayram Var' projesi şenliklerinin yedincisi Hayırlar köyünde gerçekleştirildi.


Taşımalı eğitim sistemine tabi olan köylerde gerçekleştirilen şenliklere köylüler de dahil oldu. Şenlikler kapsamında öğrenciler tarafından çeşitli gösteriler sunuldu.


İlki Canbaz köyünde yapılan şenlikler, daha sonraki yıllarda sırasıyla Ekinli, Ballıkaya, Çamlıca, Çeşnigir ve Gölkıyı köyleri ile devam etti. Bu yıl yedincisi Hayırlar köyünde yapılan şenlikler adeta Bayram havasında geçti.


Seyrantepe İlköğretim Okulu öğrencilerinin, köy içinde okul bandosu eşliğinde gerçekleştirdiği yürüyüşle başlayan şenlikler, Atatürk büstü önünde devam etti. Öğrenciler tarafından hazırlanıp sergilenen gösteriler köy halkı tarafından beğeniyle izlendi.


Köylerinde yıllardır bando sesinin duyulmadığını belirten Hayırlar köyü muhtarı Halit Yılmaz, çocukların kendilerine unuttukları heyecanları yeniden yaşattığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.


Etkinlikte gerçekleştirilen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediye veren Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin de “”Bu proje ve etkinlikler için emeği geçen başta okul idaresi olmak üzere tüm öğretmen öğrencilere teşekkür ediyoruz.”” dedi.