Sütünü kendi alabilen bir ülke diliyorum « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Sütünü kendi alabilen bir ülke diliyorum

Bu haber 08 Mayıs 2012 - 10:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Has Parti Karacabey İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Şahin, süt dağıtımıyla ilgili farklı bir bakış açısı ortaya koydu.


Şahin, süt zehirlenmeleriyle ilgili değerlendirmesini yaparken, ‘’Her ailenin çocuğuna sütünü ve ekmeğini kendi alabildiği bir ülkenin çok uzaklarda olmamasını diliyorum’’ temennisinde bulundu.


Has Parti Başkan Yardımcısı Mustafa Şahin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Süt dağıtımında ihmaller giderilmeli, her ailenin sütünü kendi alabildiği bir Türkiye çok mu uzak. İlkokullarda süt dağıtımında yaşanan zehirlenmeleri kaygıyla izliyoruz. Şu ana kadar 20’ye yakın ilde 5 bin civarında çocuğumuzun zehirlenme şikâyeti ile hastanelere başvurduğunu öğrendik.


Çocuklarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Süt dağıtımındaki ihmaller, hatalar giderilmelidir. Zehirlenmelerde suçlu bulunan görevliler ve şirketlere gereken uyarılar, cezalar verilmelidir.


İlkokullarda süt dağıtmak sosyal proje olarak güzel olmakla birlikte, tarım ve hayvancılığın yok edilme sürecinin yanı sıra geçim sıkıntısında nasıl bir noktaya doğru gidildiğini de göstermesi bakımından önemli bir durumdur. Her ailenin çocuğuna sütünü ve ekmeğini kendi alabildiği veya üretebildiği bir ülke iken gelinen nokta acıklıdır. Annelerin çocuğuna sütünü kendi parasıyla alabileceği bir Türkiye’nin çok uzakta olmadığına inanıyorum. Üreten, emeğe değer veren, doğru paylaşan bir dünya için hepimiz daha çok çalışmalıyız.’’

casino siteleri