Polis uyarmaya devam ediyor « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

Polis uyarmaya devam ediyor

Bu haber 08 Mayıs 2012 - 10:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bursa polisi, telefonla yapılan dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşları uyarmaya devam ediyor.


Her fırsatta vatandaşları mağdur olmamaları konusunda uyaran polis, yaşanmış olaylardan örneklerle yaptığı uyarılarla konunun önemine dikkat çekmeye çalışıyor.


İşte Bursa polisinin telefon dolandırıcılığı konusunda yaptığı uyarılar; ‘’Telefonla dolandırıcılık olaylarına örnek olması amacıyla üç vatandaşımızın başından geçen ve üç farklı ilde başlayarak ilimizde sonuçlanan bir olayı sizlerle paylaşıyoruz. Her üç mağdurda aynı yöntemle dolandırılmış ancak şüpheli şahısların yakalanmaları üzerine paraları kendilerine iade edilmiştir. Bu konunun mağdurlarının olayın hemen sonrasında polise müracaat etmeleri sonucunda şüpheli şahıs açtırdığı banka hesabından parasını çekmek üzere geldiği ilimizde yakalanmış ve adli makamlara sevk edilmiştir.


Mağdur vatandaşlardan birinin ifadesi:


-Tanımadığım bir numaradan beni arayan bir erkek şahıs: ‘Emniyet müdürlüğünden arıyorum. Terör örgütüne yönelik bir çalışma yapıyoruz. Örgüt senin adına pek çok telefon hattı çıkarmış ve bunlarla görüşme yapıyor. Başın belada, sen bize yardımcı olursan bizde sana yardımcı oluruz bu işten kurtarırız’ dedi.


Bende kabul ederek ne yapmam gerektiğini sordum. ‘Vereceğim hesap numaralarına para yatır ve bu konudan kimseye bahsetme’ dedi.


Korktuğum için banka şubesine giderek söylediği hesap numaralarına 7 bin TL yatırdım. Daha sonra ise parayı yatırdığımı söylemek için beni arayan numarayı tekrar aradım.


Telesekreter vasıtasıyla telefonun kapalı olduğu söylendi. (Polisin notu: Aranılan numaranın kullanılmadığının söylenmesi telefon şirketinin bir uygulaması olmayıp dolandırıcıların uyguladığı bir yöntemdir). O anda bende şüphelenerek bankaya hemen gittim ve gönderdiğim parayı dondurdum. Sonra da polise giderek şikâyetçi oldum.’’

casino siteleri