Bunun adı usulsüzlük « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Bunun adı usulsüzlük

Bu haber 08 Mayıs 2012 - 10:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yaklaşık bir aydır Karacabey’in her yerinde devam eden duba uygulamaları vatandaşların tepkisine neden olmaya başladı.


Belediyenin duba uygulamasını kafasına göre yaptığını iddia eden Karacabeyli vatandaşlar, ‘’Bu işinde suyunu çıkardılar. Köşe bucak duba kesti. Ama görüyoruz ki bu uygulama sırasında ayrımcılıkta yapılıyor. Son olarak Atatürk Bulvarında yapılan uygulama bize göre usulsüzlüktür. Aynı caddede bulunan Deniz Bank önüne dubaları diken belediye, Ziraat Bankası önüne duba dikmeyerek ayrımcılık yapmıştır. Madem bu caddede bu uygulama yapılıyor herkese eşit yapılmalıdır. Bu bankanın ne ayrıcalığı varda park yeri bırakılıyor.’’ diyerek tepki gösterdiler.


Bu nasıl yasak


Belediyenin, Atatürk Bulvarının sadece Cumhuriyet Alanı ve Deniz Bank arasında kalan kısmında yaptığı duba uygulaması ‘’neden sadece burası’’ sorularına neden olurken, caddenin Bandırma Gross Market önüne kadar olan kısmına yapılmayan uygulama akıllarda soru işareti oluşturdu.


Bizde mi duba koyalım


Bu arada, Ziraat Bankası önüne duba dikilmemesini eleştiren vatandaşlar, bankanın kendi dubalarını koyarak park yasağı oluşturduğunu ve sadece kendi çalışanlarının araçlarını park ettirdiklerini belirterek,


‘’O zaman bizde dükkanlarımızın önündeki dubaları sökelim yerine kendi dubalarımızı dikelim. Bize ait araçlar dışındakileri park ettirmeyelim. Böyle saçmalık olur mu? Yasaksa herkese yasak olmalı. Yetkilileri göreve davet ediyoruz.’’ şeklinde konuştular.