Ülkücüler milletinin yanında « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

Ülkücüler milletinin yanında

Bu haber 04 Mayıs 2012 - 10:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bursa Ülkü Ocaklarının, Kızılay ile ortaklaşa yürüttüğü, “19 Mayıs’a 1919 Kan” bağışı kampanyası devam ediyor. Daha önce Orhaneli, Harmancık, Yenişehir ve Mustafakemalpaşa ilçelerinde düzenlenen kan bağışı kampanyasının Karacabey ayağı büyük ilgi gördü.


Kampanyanın ilk gününde 139 ünite kan toplandığını belirten Kızılay yetkilileri, bunun Karacabey’de en iyi günlük rekor olduğunu kaydetti.


Kampanya çerçevesinde Karacabey’e gelen Bursa Ülkü Ocakları Başkanı Fatih Günışık, duyarlı tüm ilçe halkına teşekkür etti.


Beraberinde İl Ülkü Ocakları yöneticileriyle birlikte ilçeye gelen Başkan Günışık’ı, MHP İlçe Başkanı Fevzi Kahraman ve yönetim kurulu üyeleri ile Karacabey Ülkü Ocakları Başkanı Volkan Erkan ve yöneticiler karşıladı.


Kan kampanyasının 19 Mayıs’a kadar tüm Bursa ve ilçelerinde devam edeceğini belirten Günışık, “Bugüne dek olduğu gibi bugün de toplumun kanayan yaralarına duyarsız kalmıyoruz. Ömrümüzün geri kalanında belki hiçbir zaman kana ihtiyaç duymayacak olabiliriz. Ancak, bizim ihtiyaç duymayacak olmamız ihtiyaç sahiplerini göz ardı etmemiz anlamına gelmiyor. Bu bağlamda Bursa Ülkü Ocakları olarak uğruna canımızı feda etmekten imtina etmediğimiz, bundan sonra da etmeyeceğimiz yüce Türk milleti için kanımızı vermekten kaçmayız” dedi.


Başkan Fatih Günışık, ‘’Kampanyamızın başlığı olan ‘’19 Mayıs’a 1919 Kan’’ ismine gelince, ülkemizde maalesef 1919 Kurtuluş Savaşı’nda sergilenen milli mücadeleden rahatsız olan zihniyetler türemeye başladı. Dün olduğu gibi bugün de Bursa Ülkü Ocakları olarak bizler ‘kimse yok mu diye etrafımıza bakmadan bizler varız’ diyerek bu kampanyayla dâhili ve harici düşmanlarımıza bir mesaj vermek istedik” şeklinde konuştu.

casino siteleri