İşgalin “baba”sını yaptılar! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

İşgalin “baba”sını yaptılar!

Bu haber 04 Mayıs 2012 - 10:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediyesinin ilçe girişinden başlayarak çıkışına kadar her gördüğü yere dikmeye devam ettiği ‘duba’ uygulaması tepkilere neden oluyor.


Park yasağının önüne geçmek ve trafiği rahatlatmak amacıyla yapılan uygulama, dubaların fazlalığından olsa gerek her yere dikilmeye başlandı.


Bunun adı işgal!


Son olarak ilçenin en işlek caddelerinden olan Atatürk Bulvarında karşılıklı olarak dikilen dubalar, esnaf ve sürücüler tarafından tepkiyle karşılandı.


Zaten park yeri sıkıntısı yaşandığını ifade eden vatandaşlar, ‘’Belediye bu uygulamayla, park yasağının olmadığı Atatürk Bulvarında yol işgalini önlemek istemiş. Araçlar park etmesin diye yola duba dikerek esas işgali kendisi yaptı. Araçları kaldırdı dubaları dikti. Hiçbir şey fark etmedi. Yol yine işgal altında. Dubalar dikilmeden önce en azından vatandaşlar araçlarını park ederek işlerini görüyorlardı.’’ şeklinde konuştular.


Rant mı sağlanıyor!


Belediyenin köşe bucak demeden her yere duba dikmeye başlaması sonrası çeşitli yorumlar ortaya atılmaya başlandı. Vatandaşlar, ‘’Belediyenin ne çok parası varmışta haberimiz yokmuş. Yollar delik deşik, her yer çukurlarla doluyken, belediye yolları yapmak yerine bol keseden harcayıp her yere duba dikiyor. Böyle hizmet olmaz. Yola para harcamayan belediye bu duba işini nereden çıkardı. Yoksa birilerine rant mı sağlanıyor. Başkan Koç her gün dubaları kontrol edeceğine yollara bir baksın. Bizler makam araçlarıyla gezmiyoruz. Alın teriyle kazandığımız araçlarımızla gezerken her girdiğimiz çukurda canımız acıyor. Bırak dubayı da yolları yap.’’ diyerek tepkilerini dile getirdiler.