Geri sayım başladı! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Geri sayım başladı!

Bu haber 04 Mayıs 2012 - 10:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bursa Karacabeyliler Derneği’nin 06 Mayıs Pazar günü düzenleyeceği “Büyük Festival Hıdrellez Şenliği”ne tüm ilçe halkını davet eden Başkan Yüksel Ceylan, unutulmaz bir organizasyona imza atmayı planladıklarını duyurdu.


Hıdrellez Festivali’ni geleneksel hale getireceklerini vurgulayan Ceylan, amaçlarının gelenek ve görenekleri yaşatmak olduğunu söyledi.


Başkan Ceylan, “Günümüzde ne yazık ki geleneklerimiz bir bir yok olmaktadır. Geçmişte Hıdrellez, Karacabey Harası’nda düzenlenir ve bizlerde o günün gelmesini dört gözle beklerdik. Bu etkinliği yeniden başlatmış bulunmaktayız.


Festival havasında gerçekleştireceğimiz etkinlikte; canlı Karagöz-Hacivat, sihirbaz, folklor gösterileri, roman dans yarışması, potbori sanatçısı, 23 Nisan’larda yapılan çocuk yarışmaları, Mehteran gösterisi, Karacabeyli sanatçı Zeki Sargın konseri düzenlenecek.


Bunların yanı sıra ödül törenlerimiz de olacak. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Recep Altepe’ye yılın belediye başkanı, Kent Konseyi Başkanı Semih Pala’ya yılın Kent Konseyi Başkanı, Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz’a yılın iş adamı, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin’e Lala Şahin eğitimcisi, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e Ulubatlı Hasan onur plaketi, CHP Bursa Milletvekili Turhan Tayan’a üstün onur hizmet plaketi, AKP Bursa Milletvekili Önder Matlı’ya Mustafa Kemal Atatürk barış ve kardeşlik plaketi, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’a kardeş ilçe belediye başkanı plaketi, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Özer Matlı’ya en genç başarılı girişimci plaketi ve programa katılması halinde Bakan Bülent Arınç’a fahri hemşerilik plaketi sunacağız.


Muhteşem bir gün olacağını düşündüğümüz bu güzel festivale Bursa’da yaşayan insanlarımızı, Karacabey ve Mustafakemalpaşalı tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz” diye konuştu.