Üst geçit kayboldu! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Üst geçit kayboldu!

Bu haber 02 Mayıs 2012 - 9:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Canbalı Mahallesinde bulunan ve Kültür Parka giden bir çok insanın kullandığı üst geçit yerinden söküldü.


Üst geçidin yerinde olmadığını gören vatandaşlar, ‘’bu kadarına da pes’’ derken, üst geçidin hangi akla hizmet yerinden söküldüğü ise merak konusu oldu.


Üst geçit kullanılmıyor!


İlçe girişinde bunan üst geçidin neden yerinden söküldüğü bilinmezken, Belediye Başkanı Ergün Koç’un daha önce yaptığı açıklamasında, bu üst geçidin kullanılmadığını tespit ettikleri için TOKİ’ye taşıyacaklarını söylemişti.


Koç ayrıca, üst geçidin yeni yerine taşınarak burada gerçek amacıyla hizmet vereceğini belirtmişti.


Üst geçit nerede?


Tüm bu yaşananlara rağmen üst geçidin şuan nerede ve neye hizmet ettiği bilinmezken, vatandaşlar gerçek amacıyla hizmet verecek olan üst geçidin biran önce yerine takılmasını bekliyor.


Yapılan saygısızlık!


Üst geçidin yerinden söküldüğü Canbalı Mahallesi sakinleri, yaşanan bu olay karşısında, ‘’Bu yapılan vatandaşlara saygısızlıktan başka bir şey değil. Dünyanın neresinde görülmüş üst geçidin kullanılmadığı gerekçesiyle kaldırıldığı. Acaba belediye yetkilileri üst geçitten geçen insanları mı sayıyor. Bunun sınırlaması kaç. Günde kaç kişinin üst geçitten geçmesi gerekiyor. Bu kadarına da pes. Karacabeyliler bu şekilde yönetilmeyi hak etmiyor. Yazıklar olsun.’’ diyerek tepkilerini gösterdiler.


TOKİ’de kullanmazsa!


Üst geçidin şuan nerede olduğu bilinmezken, TOKİ’ye taşınması halinde burada da üst geçidi kullananların sayısı belediyenin istediği sayıya ulaşmazsa, o zaman üst geçidin nereye taşınacağı merak konusu oldu.