Dünyayı cehenneme çevirdiler « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Dünyayı cehenneme çevirdiler

Bu haber 02 Mayıs 2012 - 9:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Halkın Sesi Partisi Başkanı İsmail Yozgat, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”nü kutlarken, işçilere destek amacıyla Bursa’da düzenlenen yürüyüşe katıldılar.


Has Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Engin’in de destek verdiği yürüyüşe katılan Yozgat, her koşulda işçilerin emeğine saygı gösterilmesi gerektiğine dikkat çekti.


Konuyla ilgili açıklamada bulunan Has Parti İlçe Başkanı İsmail Yozgat, “Yeryüzü cennetinden söz ediyorlar anca dünyayı cehenneme çevirdiler. Allah'ın bütün yarattıklar için hazırladığı ve tüm insanları ortak kıldığı nimetleri yağmaladılar. Bütün insanlara ait olan zenginliklere bir avuç sermayedar el koydu. Demokrasi, insan hakları, özgürlükler diyorlar ama dünya nüfusunun büyük çoğunluğunu modern köleler yaptılar; Allah'ın kullarını ucuz iş gücü ve müşteri haline getirdiler.


Yolunda yürüdüğümüz Peygamberimizin hayatı boyunca mazlumların, yoksulların, kimsesizlerin, yetimlerin, düşkünlerin, haksızlığa uğramışların, kölelerin, kadınların yanında olmuştur, insanların eşit olduğunu söylemiştir, Mekke ulularının karşısında durmuştur. Biz de aynısını yapacağız; ölen 1543 can için, sokakta yaşayan binlerce çocuk için, köle gibi çalışan on binlerce mevsimlik işçi için, nimetlerden payını alamayan yoksul ve mazlumlar için, dili, dini yasaklananlar, baskı altında olanlar için İşçilerimizin yanındayız. Kula kulluğu kınayacağız, Allah'ın nimetlerinde insanların ortak olduğunu söyleyeceğiz, özgürlük, eşitlik ve adalet talep edeceğiz” ifadelerine yer verdi.