Karşılıklı olunca fuhuş serbest! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Karşılıklı olunca fuhuş serbest!

Bu haber 27 Nisan 2012 - 9:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, park, bahçeler ve ormanlık alanlarda fuhuşun engellenmesini isteyen muhtarlara ilginç bir yanıt verdi.


Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, Merkez Yıldırım İlçesi’nde 67 muhtar ile ’Huzur toplantısı’ düzenledi. Sorunları not alan Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, muhtarların park, bahçe ve ormanlık alanlarda fuhuş yapılmasına karşı olan tepkilerini yanıtladı.


KANIMA DOKUNUYOR


Tarafların isteği olunca yasal olarak müdahale etmelerinin mümkün olmadığını belirten Emniyet Müdürü Kahya, “”Dolaşmak için ben de evimden dışarı çıkınca, Kültürpark’ın her ağacın altında bir çift var, her çalının dibi yatak odası gibi.


Her şey meydanda. Bunlar benimde kanıma dokunuyor. Ama iki taraf gönüllü olunca yapacak bir şey yok. Yasalar buna izin vermiyor. Biz kolluk kuvveti olarak sadece uyarıyoruz”” diye konuştu.


SOKAKTA POLİS SAYISI ARTIYOR


Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, huzur ve güvenin daha da artması için polis merkez sayılarının azaltarak burada görev yapan personelin sokaklara çıkacağını söyledi.


Kahya, ’Herkes mahallesinde bir polis merkezi olmasını istiyor. Ancak biz öyle düşünmüyoruz. Her polis merkezinde 70 personel görevli, biz bu personeli sokakta değerlendireceğiz. Böylece asayişi daha iyi sağlamış olacağız”” dedi.


KARACABEY’DE AYNI


Bursa’da yaşanan bu sıkıntılar, son zamanlarda Karacabey’de de bir hayli gözlenir olmaya başlandı. Okul üniformalarıyla çekinmeden el ele, kol kola, sarmaş dolaş gezen öğrenciler, ailelerinin de ilgisizliği sonucu kuytu köşelerde fuhuş yapar hale geldiler.


Özellikle parkları tercih eden gençlerin seviyesiz ve edepsiz hareketlerinden rahatsız olan vatandaşlar, bu yaşananları, ailelerin çocuklarına karşı olan ilgisizliğinin sonucu olarak yorumluyorlar.