Van”dan gelen mektup! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Van”dan gelen mektup!

Bu haber 20 Nisan 2012 - 10:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Karacabey Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencileri, geçtiğimiz yıl Ekim ayında Van’da meydana gelen deprem sonrası bir çok okula çeşitli eğitim materyalleri göndererek yardımda bulunmuştu.


Bu yardımların yapıldığı okullardan bir olan Van’ın Erciş ilçesine bağlı Taşlıçay köyü Cevdet Evgin İlköğretim Okulu, okul öncesi öğretmeni Gözde Yılmaz, öğretmen ve öğrencilerin bu duyarlılığına yazdığı duygu yüklü mektupla cevap verdi.


‘’Küçüklüğümden beri ‘ne olacaksın büyüyünce?’ sorusuna verdiğim tek cevaptı öğretmen olmak’’ diyerek mektubuna başlayan ve aynı zamanda İMKB Lisesi eski öğrencisi olan Yılmaz, yazdığı mektubunda şu satırlara yer verdi;


‘’Şu an üç aylık bir öğretmenim. Mesleğimin daha çok başındayım. Ama iyi ki bu mesleği yapıyorum. Doğuda öğretmen olmak çok ayrı bir duygu. Yaşanan o kadar zahmete rağmen sınıfıma girip o minik çocuklarımın ‘öğretmenim’ diye seslenişleri, onların gözlerindeki o ışık inanın unutturuyor her şeyi.


Sınıfıma ilk girdiğim gün boş sınıfla karşılaştığımda çok üzülmüştüm. Fakat her zaman olduğu gibi canım öğretmenlerim koştu yine yardımıma. Bu vesileyle İMKB Karacabey Kız Teknik ve Meslek Lisesinin başta öğretmenleri olmak üzere tüm personeline ve öğrenci kardeşlerime, yaptıkları kırtasiye ve kitap yardımları için sonsuz teşekkür ederim.


Hakkınızı ödeyemem. Beni burada yalnız bırakmadığınız için size ne kadar teşekkür etsem azdır. Değerli okul müdürüm, öğretmen arkadaşlarım ve öğrenciler, ben ve çocuklarımız size kucak dolusu sevgiler yolluyoruz. Çocuklarımın oyuncaklarını ellerine aldıklarındaki heyecanlarını, mutluluklarını resimlerde göreceksiniz. Her şey için çok teşekkür ederim.’’


Gözde Yılmaz’ın yazdığı mektupla hem gururlandıklarını hem de duygulandıklarını ifade eden okul müdürü Vedat Kırbaş da, ‘’Duygu yüklü mektubuyla teşekkürlerini ve sevgilerini ileten öğretmenimizin, bundan sonra da okul olarak yanlarında olacağımızı bilmesini isteriz. Oradaki çocukların heyecanını ve sevincini görmek en büyük dileğimizdi. Kendisine başarı dolu bir eğitim hayatı diliyoruz. Yolunuz açık olsun öğretmenim.’’ şeklinde konuştu.


Okul Müdür Yardımcısı Ali Ayaz da, aynı zamanda eski öğrencisi olan Gözde Yılmaz’ın yazdığı bu mektup karşısında çok duygulandığını belirterek, öğrencisine, bundan sonraki öğretmenlik hayatından başarılar diledi.