Karacabey”de bu isyanı bitmez! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Karacabey”de bu isyanı bitmez!

Bu haber 20 Nisan 2012 - 10:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabeyli vatandaşların elektrik konusundaki sorunları bir türlü bitmek bilmiyor. En ufak bir rüzgar yada yağan yağmurda elektriksiz kalan Karacabeyliler, elektrik faturalarını yatırmak için UEDAŞ Karacabey İşletmesine gittiklerinde de bu kez bitmek bilmeyen sıra kuyruğunda perişan ediliyor.


İki gündür sırada olduğunu belirterek yaşanan rezaleti görüntülememiz için gazetemizi arayan bir vatandaşımızın çağrısı üzerine gittiğimiz UEDAŞ Karacabey İşletmesindeki görüntü, özelleştirmenin pek bir işe yaramadığını gözler önüne seriyordu.


Vatandaşların daha iyi hizmet alabilmeleri adına yapılan özelleştirme sonrası Karacabey’de yıllardır bitmek bilmeyen elektrik sorunu halen çözülemezken, UEDAŞ’ın tek vezne uygulaması da vatandaşa ne kadar önem verildiğini gösteriyor.


Önceki gün girdiği sırada saatlerce beklediğini, fakat başka işleri olduğu için faturasını yatıramadan ayrıldığını söyleyen bir vatandaş, ‘’Bugün geldik yine aynı sorun var. Yarın geleceğiz yine aynı olacak. Çünkü bir veznedar ile bu iş olmaz. Bankalarda bir güvenlik görevlisi varken burada iki kişi var. Fakat asıl iş yükünü çeken veznedar bir kişi. Ona da yazık bize de.


Hizmet alanının büyüklüğüne göre güvenlik görevlisi sayısının iki kişi olması normalmiş. Bizim derdimiz güvenlik görevlisi değil. İsterse beş kişi olsun. Madem alanın büyüklüğüne göre iki güvenlik görevlisi oluyorsa, hem alanın hem de Karacabey nüfusunun büyüklüğüne göre veznedar sayısının bir kişi olması normal mi?


Bu yapılan vatandaşa saygısızlık ve işkenceden başka bir şey değil. Bursa’da oturdukları yerden kamera aracılığıyla buradaki sıra rezaletini görmelerine rağmen hiçbir çözüm üretmeyen UEDAŞ yetkililerini kınıyoruz.’’ diyerek tepki gösterdi.


Matlı ve Balaban’ın uyarıları askıda mı kaldı?


Bu arada geçtiğimiz Şubat ayında yapılan İlçe İdare Toplantısı’nda, UEDAŞ konusunda Karacabey’de yaşanan sıkıntılar gündeme gelmiş, Ak Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı ve Kaymakam Dursun Balaban tarafından bu sorunların giderilmesi konusunda UEDAŞ Karacabey Sorunlusu Nizamettin Kaya uyarılmıştı. Kaya da, yapılan uyarıları Bursa’ya bildireceğini söylemişti. Fakat görünen o ki, uyarıların pekte işe yaramadığı gözleniyor.