Şehit Bahadır”ın başarısı Bursa”da sergilendi « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Şehit Bahadır”ın başarısı Bursa”da sergilendi

Bu haber 17 Nisan 2012 - 9:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Şehit Bahadır Tayfur İlköğretim Okulu, Milli Eğitim Bakanlığı ve Tubitak işbirliği ile bu yıl yedincisi düzenlenen “Bu Benim Eserim” adlı proje çalışmasında boy gösterdi.


10-12 Nisan tarihleri arasında Merinos Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen sergiye Şehit Bahadır Tayfur İlköğretim Okulu katılmaya hak kazandı.


Şehit Bahadır Tayfur İlköğretim Okulu öğrencisi Oğuzhan Derviş, toplam 3 bin 200 proje arasından sergilenmeye uygun bulunan 68 adet proje içerisine seçilerek bölge sergisine katılmayı hak etti.


Fen ve Teknoloji Öğretmeni Mehmet Urgir’in danışmanlığında Oğuzhan Derviş isimli öğrenci “Evlerde Doğal Yalıtım” konulu projesiyle sergide yer aldı.


Hazırlanan standı gezen İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, projeler hakkında öğrencilerden bilgi aldı. Büyük beğeni ve ilgi çeken projeler basının da ilgi odağı oldu.


Şehit Bahadır İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Aksu, hazırlanan projelerle öğrencilerin özgüven duygusunu geliştirme, araştırma, sorgulama ve düşüncelerini zenginleştirme amacı taşıdıklarını kaydetti.