“Çağrımız islamda dirilişedir” « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

“Çağrımız islamda dirilişedir”

Bu haber 17 Nisan 2012 - 9:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Alperen Ocakları İlçe Başkanı Ersin Gökkaya, “”Bugün İslam Aleminde mazlumiyetlerin yaşanması, akan gözyaşının ve kanın bir türlü durmaması, bu kardeşlik ikliminin yaşanamamasından veya ihlal edilmesinden kaynaklanmaktadır”” dedi.


Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Gökkaya, “”Doğumunun 1441. yılını kutlanan Kainatın Efendisi Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (SAV), bu yıl 'Hz. Peygamber (SAV), Kardeşlik Hukuku ve Kardeşlik Ahlakı' ana teması perspektifinde anılacağını”” ifade etti.


Peygamber Efendimizin bizlere kardeşliği öğreten kişi olduğunu ve bize kardeşliğin sadece bir söylem olmadığını, tüm dinleri, tüm ırkları, tüm renkleri ve tüm ayrımları aynı kardeşlik havuzunda toplamayı O'nun gösterip, öğrettiğini kaydeden Gökkaya,


“”Bugün İslam aleminde mazlumiyetlerin yaşanması, akan gözyaşının ve kanın bir türlü durmaması, bu kardeşlik ikliminin yaşanamamasından veya ihlal edilmesinden kaynaklanmaktadır. Bu gözyaşını, acıları ve zulümleri dindirmenin yolu ise Hz. Muhammed'in (SAV) kardeşlik ahlakından beslenen insanların bir olması, beraber olması ve en önemlisi hakiki manada kardeş olmasından geçmektedir. Alemlere rahmet olarak gönderilen sevgi peygamberi Hz. Muhammed (SAV), yoksulun korunmasını, fakir fukaranın gözetilmesini, komşu hakkına riayet edilmesini, çevrenin temiz tutulmasını, kıyamet kopsa dahi bir ağacın dikilmesini, kadınların ve çocukların korunmasını buyurarak kardeşlik hakikatini bünyesinde ve toplumunda yaşatmış ve bizleri de bu kutlu yolun yolcusu olmaya davet etmiştir”” dedi.


Gökkaya, “”Bizler ancak O'nun (SAV) yolunda yürüdükçe, ideallerimizde hedeflediğimiz topluma ulaşmamız mümkün olacaktır. “”Bir insanın kurtuluşuna vesile olan, bütün insanlığı kurtarmış olur”” diyerek, bizlere diger-gamlık ufkunu işaret eden Hz. Muhammed (SAV)'in bu tavsiyesi istikametinde hareket ettikçe, hem şahsi, hem de toplumsal hayatımızda emniyet ve huzuru yakalamamız kolaylaşacaktır. O'nun (SAV) mesajının gönüllerde yankı bulması, kardeşlik bağlarıyla kenetlenip yek-vücut olarak geleceğimizi inşa etmemize vesile olması en büyük temennimizdir.


Bu vesileyle, hayatlarımıza hayat bahşederek varlığıyla bütün asırları ışıklandıran Kutlu Peygamberimiz, Hz. Muhammed (SAV)'in mübarek doğumunu en kalbi duygularla tebrik ediyor, Kutlu Doğum Haftası'nın, hayatımızda açacağımız yeni çığırlara ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum”” diyerek, ‘’Bizler ancak doğru yolu islamda bulabileceğimizi düşünen bir geçlik için çağrımız islamda diriliş diyoruz.’’ şeklinde sözlerine son verdi.