Cumhuriyet”in güzel oyunu « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Cumhuriyet”in güzel oyunu

Bu haber 17 Nisan 2012 - 9:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Özel Nilüfer Eğitim Kurumları, 03-06 Nisan 2012 tarihlerinde 1. Scrabble (İngilizce Kelime Oyunu) Turnuvası düzenledi. 28 okul ve 112 öğrencinin katıldığı turnuvaya Cumhuriyet İlköğretim Okulu İngilizce Öğretmeni Zeynep Güçlü Arat önderliğinde 4 kişilik öğrenci ekibi yer aldı.


4’lü gruplar halinde eleme usulü yapılan yarışmalarda Cumhuriyet İlköğretim Okulunu Ayça Haksever, Neslişah Kocacıklı, Zeynep Naz Kilci, Damla Fıçıcı temsil etti. İlk etaplarda başarı sağlayan Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri  “Scrabble Turnuvası”nda okul olarak 5. oldu.


Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencisi Ayça Haksever tüm etapları geçerek 4 kişilik final grubuna yükselmeyi başardı. Heyecanlı geçen final karşılaşmasının sonunda 1.’liği Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencisi Ayça Haksever net bir skorla kazandı. Yapılan ödül töreninde Ayça Haksever’e altın madalya takıldı ve 1.’lik ödülü olarak “notebook” bilgisayar hediye edildi.


Böylesi büyük bir başarıyı kutlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin de tüm katılımcı öğrencileri başarı belgesi ile onurlandırdı. Tüm öğrencilerin bu tür etkinliklerde yer almasını ifade eden Dingin; “Bu başarının artarak önümüzdeki yıllarda da sürmesini diliyorum. İnşallah seneye hepiniz daha da başarılı olarak okulunuzu ve ilçemizi ilk sıraya yerleştirirsiniz.” dedi.


Daha sonra öğrenciler ile birlikte pasta keserek başarıyı kutlayan Emin Dingin, başta İngilizce Öğretmeni Zeynep Güçlü Arat olmak üzere öğrencileri ve okul yönetimine başarılarının devamını dileyen temennilerde bulundu.