23 Nisan heyecanı! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

23 Nisan heyecanı!

Bu haber 17 Nisan 2012 - 9:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Milli Eğitim Müdürlüğü, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” etkinlikleri çerçevesinde ilköğretim okulları arasında şiir yarışmaları düzenledi. Yarışmalar, anasınıfları, 1-2-3 sınıflar, 4-5 sınıflar ve 6-7-8. sınıflar olmak üzere 4 kategoride yapıldı.


Atatürk İlköğretim Okulu’nda düzenlenen 1. Kategori eleme yarışmasında; Cihat Aktan, D. Sude Yücer, Nisanur Beyhan, Sıla Hoşça, Taha Dönmez, ve Z. Zehra Tükel ilk altıya girmeyi başardı.


İstiklal İlköğretim Okulu’ndaki 2. Kategori eleme yarışmasında ilk altıda; Didem Özel, Gizem Tanrıkulu, Hatice Kuzgun, İnci Merve Güleç, Kürşat Eseroğlu ve Selim Enes Erkut yer aldı.


Ardından Atatürk İlköğretim Okulu’nda gerçekleşen 3. Kategori eleme yarışmasında ilk altıya Ahmet Bülbül, A. Osman Tatlı, Esin Bora, M. Arda Oruç, Yasemin Yumitkan ile Z. Dilara Reçber girdi.


Son olarak da İstiklal İlköğretim Okulu’nda düzenlenen 4. Kategori eleme yarışmasında; A. Büşra Uray, C.Çağrı Çiftçi, Elif Dova, Mustafa Batmaz, Sıla Koç ve Sümeyye Gökpınar ilk altı içine girerek önemli bir başarı elde etti.


Şiir okuma yarışmaları finalinin 16-18 Nisan 2012 tarihinde Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezinde yapılacağı bildirildi.